Mistä liikkeistä oletten löytäneet itsellenne raskausajaksi vaatteita? Mulla se nyt edessä ja en oikein tiedä minne suunnata! Turun alueen kaupat kiinnostaa.
Mistä niitä saa?
Vaatetusasiaa
5264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
niitä turussakin löydy vaikka hm:stä? JOs painelet wiklundille ekaks ja siitä sitten torin yli sinne kauppakeskuskseen, jossa salettiin on äitiysvaateliike. Katsot sellaisesta valopylväästä, jossa on kerrottu mitä liikkeitä Hansa-korttelissa on. Tämän jälkeen - löytyy kauppa tai ei - menet viekä Henkkamaukkaan ja löydät sieltä etsimäsi.
Oon jo menettänyt toivoni löytää mitään kivoja äitiysvaatteita (ainakaan housuja) saatikka et ne sais edes normi housujen hinnalla. Ei toivoa. H&M:n valikoima koluttu totaalisesti läpi, paidoissa ehkä jotain housuissa ei toivookaan! =( Ja hinnat pilvissä.
Samaa mieltä...
Turusta ei löydy housuja varsinkaan. Jos lastenhousuja käytän normaalisti,niin menenkö äitiysliikkeeseen kysymään äitiysmallisia lastenhousuja..? =)
Ja just ne hinnat...
Turun äidit käyttää vaan verkkareita... =)
Heips!
Itse olen ostanut ale housuja ja ommellut kangaskaupasta ostamaa resoria vyötärölle, mahdollisesti leikannut pois vanhan vyötärökaistaleen. En siis ole mikään ompelija..ei paha homma ollenkaan..
moissan ... minulla housuja parit vielä jäljellä ekasta ja tokasta raskaudesta. mutta paidat hävittäny sillon heti pois. kolunnu kans kaikki kaupat, mut olen sit ostanut tavallisia paitoja, vähän pitempiä vaan ... just "gina tricot" likkestä löytyy venyvää ja pitempää mallia ja tosi muodikkaita :) en tiedä onko turussa sitä liikettä, asun itse tampereella. housut mielestäni ihan hirveissä hinnoissa, mutta tilasin H&M netistä kahdet farkut hintaa 7.90e. kappale ALE. ja kato myös huutonetistä, siellä usein halvalla ja ihan uudenverosia :)