Sanokaa hyviä Jogurtti pohjaisia viina juomia? mikä sopii hyvin sen kanssa?
Jogurtti
4
2562
Vastaukset
- PaariMesu
Sekoita maustamattomaan jugurttiin jotain fantasialikööriä, esim Midori.
Ja sekoita HYVIN.
Saat aikaan tököttiä joka muistuttaa ihan elävästi jotain Danonen ylivärjättyä, ylimakeutettua ja yliaromatisoitua "Juomaa", jossa on tietysti hieman alkoholia.
Älä kuitenkaan laita liikaa viinaa, tuotteen ulkonäkö voi olla aika rivo. - KOULUTETTUbaarimesu
Marjat ja hedelmät sopivat hyvin maustamattoman jogurtin kanssa. Tee juomat blenderissä, että sekoittuu kunnolla. Lisämakua saa esim. marjakeitoilla. ALkoholiksi maustettua vodkaa/rommia tai ihan maustamatonkin käy.
- drinkkitypy
Kokeile sellasta drinkki kun Paris Hilton
maustamatonta luomujogurttia
karpaloita pakkasesta
2cl chymos karpalolikööriä (tai jotain parempaa)
2cl jotain muuta marjalikööriä
(viinaa voi olla vähempikin)
sekoita tehosekoittimessa hyvin ja nauti terassilla!
- perussetit
Ihan simppelillä tulee mahtavaa!
litra mansikoita pakkasesta
-laita mansikat tehosekoittimeen ja lisää maustamatonta jogurttia niin, että mansikat peittyvät. Lisää n. 3 rkl tai maun mukaan sokeria. Lisää 6-10cl vodkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1847209Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1243259Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1111924"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?501838Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p601827- 191799
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am801765Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61675Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m161551- 691373