Tänään oli Ilveksen vuoro hakea varmat pisteet borista. Vaikka liigan kärjessä nimet vaihtuivatkin, niin liigan pohjalla on sama vanha tuttu nimi... ässät. Ja nyt sossurahoja ryyppäävät isopäiset burilaiset itkee kantakapakassa, kun ässät jälleen kerran otti pataan.
Vastaukset 3
- vivalaausrectumpori
Joo eli joukkueessa on potentiaalia nousta jypin kaatajaksi, kunhan vaan saadaan vielä henkisen puolenvalmennus kohilleen! Ja meillä sentään on Mave!
- vitsi =)
Kiitoksia! Sain päivän parhaat naurut =)
- Nyt Kärppien vuoro
Kyllä tuli taas burilaisille pataan ja lujaa. Oikein naurattaa tuo teidän räpellys. Tyhmiä jäähyjä ja älytöntä sikailua, mutta pelata ei osata. Hyvä bori!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53907
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan64657- 55650
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43582Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33553En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32528Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk5513- 75457
- 37446
- 33435