Yritin googlettaa, mutta en löytänyt. Onkohan Tampereella yksityistä velkaneuvontaa? Minkähän hintaista yksityinen velkaneuvonta mahtaa olla?
Velkaneuvontaa
8
1978
Vastaukset
- yksityistä
Tuskin löydät mistään.
- velkaneuvonta
"yksityinen velkaneuvonta" tarkoittaa sitä, että saat yksityisenä henkilönä velkaneuvontaa. Se ei siis ole mikään velkaneuvontaa antava yritys, vaan sinulle suunnattua henkilökohtaista neuvontaa. velkaneuvontaa järjestää kunta/kaupunki. "Yksityinen" -liite on siinä siksi, että huonosti meneville yrityksille on omat neuvojansa.
- etsivä
Eikö tosiaan löydy Suomesta yksityistä yritystä, joka antaa velkaneuvontaa yksityishenkilöille?
- sellaisia on,
etsivä kirjoitti:
Eikö tosiaan löydy Suomesta yksityistä yritystä, joka antaa velkaneuvontaa yksityishenkilöille?
mutta taitavat ilmoitella lehdissä tai sana kiertää. Muistelen, että joskus oli tv:s jossain kotimaan katsauksessa juttua miehestä, joka auttoi ja neuvoi ihmisiä talous-ja velka-asioissa. Taisi olla, että miehellä oli omia kokemuksia ja oli sitten ryhtynyt auttamaan muita. Ehkä jostain löytyy oikealla haulla, kun tietäis...
http://www.otakantaa.fi/forum.cfm?group=392&sort=Julkaisu&id=0&pg=5&comment=67312&add_id=67312 - yksityinen . . .
etsivä kirjoitti:
Eikö tosiaan löydy Suomesta yksityistä yritystä, joka antaa velkaneuvontaa yksityishenkilöille?
velkaneuvoja, joka neuvoo ja auttaa oikeudessa. Tampereella on velkaneuvonta ja löydät sen puhelinnumeron luettelosta tai Tampere sivulta netistä. Suosittelen, mutta aika täytyy varata ja jonoa voi olla, ennen kuin pääsee velkaneuvojan juttusille.
- Tietoa
etsivä kirjoitti:
Eikö tosiaan löydy Suomesta yksityistä yritystä, joka antaa velkaneuvontaa yksityishenkilöille?
Hei ! Oulussa on toiminut yskityinen velkaneuvonta jo yli 10 vuotta. Tekee täysin samoja asioita kuin kunnallinenkin velkaneuvonta mutta laajemmin asiakkaita auttaen.
- soittaa esim
Takuusäätiön velkalinjaan ja siinäkin saa neuvontaa. Puhelu on ilmainen:
http://www.takuu-saatio.fi/index.php?id=161 - Velka-apu
www.velka-apu.fi on yksityinen velkaneuvontapalvelu, mahdollista myös pidempiaikaiseen tukeen olen ymmärtänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5328980Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616190Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3765243Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664759Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004381Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664063SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853942- 921906
- 1051425
- 47979