Verrataanpas Aho ja Lipposta

Aho: Sitrasta Nokiaan

Lipponen: puhemiehestä venäläiseksi kaasuputkilobbaajaksi

Aho siis kelpaa Suomalaisille yhteisöille ja yrityksille, mutta Lipponen kelpaa ainoastaan ulkomaisiin tehtäviin.

Ei ole Lipposen mahdollisuutta saada hyviä suomalaisia tehtäviä hoitaakseen toisin kuin Ahon.

Tiedä häntä, vaikka EU kutsuisi Ahon johonkin tärkeään ja johtavaan asemaan? Ajatus ei ole outo uus' eikä mahdottomuus
395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Esko Ahohan on pyrkinyt Nokiaan töihin koko ikänsä, mutta häntä ei ole huilittu. nyt Aho kuitenkin oli pakko ottaa pois sotkemasta Sitran asioita, joten hänet hyllytettiin Nokian PR-osaston suojavirkaan, missä Aho ei enää pysty saamaan vahinkoa aikaiseksi.

Äänestä
  • hän niin paljon lipposta fiksumpi, että varmasti on eu virka tulevaisuudessa tulossa, mies uskaltaa tehdä erilaisia töitä kun on kerran kykyäja ja osaamista, lipposesta ei voi puhua samana päivänäkään.

    Äänestä

  • ahoon on kirjoitti:

    hän niin paljon lipposta fiksumpi, että varmasti on eu virka tulevaisuudessa tulossa, mies uskaltaa tehdä erilaisia töitä kun on kerran kykyäja ja osaamista, lipposesta ei voi puhua samana päivänäkään.

    niin vanhan äijän palvelukseensa?

    Mahdollisesti saa niskaansa pienisielusen miehen itkut kirjan muodossa ja sivutolkulla siinäkin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskenään! kirjoitti:

Aho: Sitrasta Nokiaan

Lipponen: puhemiehestä venäläiseksi kaasuputkilobbaajaksi

Aho siis kelpaa Suomalaisille yhteisöille ja yrityksille, mutta Lipponen kelpaa ainoastaan ulkomaisiin tehtäviin.

Ei ole Lipposen mahdollisuutta saada hyviä suomalaisia tehtäviä hoitaakseen toisin kuin Ahon.

Tiedä häntä, vaikka EU kutsuisi Ahon johonkin tärkeään ja johtavaan asemaan? Ajatus ei ole outo uus' eikä mahdottomuus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu