Onko teidän mielestä huumorielokuvat aliarvostettuja? Itselleni on ainakin tullut sellainen kuva, että sitä ei hirveästi arvosteta. Vaikka se itseasiassa on vaikea taiteenlaji. Mistähän moinen voisi johtua. Vai johtuuko se siitä että kovin montaa hyvää huumori elokuvaa ei ole maailmaan putkahtanut? Vaikka huumori on naurun asia, niin silti mielestäni yhtä vakasti otettava kuin muutkin. :)
Huumori aliarvostettu
2
738
Vastaukset
- ei..
Hyviä komedioita ei tule montaa vuodessa, semmoisia joita katsoessa saa nauraa keuhkot pihakke. Perus kauhuleffoja, missä joku hullu silppoo ihmisiä tulee jo mielestäni ihan liikaa!!
- MarkiisiDeFuckingÅmÅl
ei kai huumori aliarvostettua ole, sen enempää kuin esim kauhu... (molemmista diggaan).
Ja onhan niitä huumorileffoja aina tehty, tosin harvakselleen nykyisin. Elokuvan alkuaikoinahan huumorileffat oli kaikkein suosituimpia, esim Chaplin, Buster Keaton, Harold Lloyd, Marx-veljekset, Laurel & Hardy, Keystone Kops, jne.
Borat oli uudehkoista leffoista aika hauska. Ja onhan sitä noiden mykkäelokuvien jälkeen tullut esim Monty Python, Mr.Bean, Hei me lennetään ynnä muita :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657572Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305199Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2712318
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont702092Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911097Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.671079