Mikä S väite ei pidä paikkansa

kerrohan

Täällä horoskooppipalstoilla tuntuu pyörivän ihmisiä, jotka mielellään haluavat samaistua merkkiinsä. Sanokaahan mikä merkkinne ominaisuuksista ei ollenkaan pidä paikkansa sinun kohdallasi.
Olen skorpioni ja siksi kyselen asiaa tässä fooromissa.

Minä en ainakaan ole millään tavalla kostonhaluinen ja mustasukkainen. Musta ko. piirteet kuuluvat heikolle ja kypsymättömälle ihmiselle. Kovasti ihmettelenkin miten Skorpionin kataisella vahvalla merkillä voi edes olla näin heikkoja ominaisuuksia.

6

1050

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja heikkoja....

      ei sana "vahva" ole sama kuin "täydellinen". Jokaisella merkillä on ne omat luokitellut heikkoutensa ja huonot puolensa. Skorpionilla ne ovat tuo mustasukkasuus, omistushalua, kostonhalu... ne ovat aika tyypillisiä piirteitä meille, koska olemme myös ehdottomia ja oman mielipiteen takana seisovia yksilöitä.

      Minulle ei ole se sellainen rämäpäisyys ollenkaan luonteista. yleensä harkitsen asiat tarkkaan ja saatan jopa olla ujo ja epävarma monista asioista. Pyrin kyllä aina täydellisyyteen ja siihen ehdottomuuteen. Se tulee aina luonnostaan ja on skorpionien tapaista :)
      eli suurimmaksi osaksi tunnen itseni kyllä skorpioniksi.

      • olen pelkkää

        paskaa muiden sukissa. Vanha hikinen homo!


    • skopun77

      Minäkään en ollut edellisessä parisuhteessani mustis lainkaan (14 vuotta cvaakamiehen kanssa). Nyt kun olen rakastunut hullunlailla kalamieheen niin olen löytänyt tämän ikävän piirteen itsestäni. Olen mustasukkainen tyhjästä. Kehitän draamaa pikkuasioista jne. Kamalaa...

      Kostonhaluinen en ole ainakaan vielä ollut, vaikka tämä vaakamies petti ja jätti minut aivan puun takaa. En koe tarpeelliseksi kostaa. Olen ylempänä heitä tällä hetkellä.

      Olen myös arkielämässä hyvin rauhallinen, mutta tunteellinen. Eli jos pitäisi olla rämäpää niin sitä en ole. Lapsieni ja rakkitteni etua ja parasta ajan aina. Myös ylipäätänsä puolustan aina heikompia.

      Yksi piirre on myös noussut esiin tämän uuden elämän myötä, mitä en tiennyt olevankaan: erittäin vahva seksuaalisuus...Oi tätä nautinnon maailmaa, jonka olen löytänyt kalamiehen kanssa : )

      • skorpioninainennn

        Minä olin joskus nuoruudessani rapumiehen kanssa. Siis ihanihan nuorena, eikä sitä voinut edes suhteeksi sanoa. Mitään mustasukkasuutta ei ilmennyt ellei mua tykitetty oikeen kunnolla. En myöskään kokenut kovin suurta himoa rapua kohtaan. Oli mun "eka" "mies".


        Mutta sitte asteli vastaan tämä ihanan tunteikas, empaattinen, hellä, komea, kiltti ja rakastava Kalatmies.
        ... voi luoja sitä tunteiden paloa ja kemioiden kohtaamista. Seksi on loistavaa, kumppanuus on loistavaa, rakkaus on ihanaa ja vahvaa, vieläkin. Sain myös aimo ripauksen hullua mustasukkaisuutta ja omistushalua, ja se on niin vahvaa etten ole koskaan ennen sellaista tuntenut. Useimmiten siitä ei ole haittaa parisuhteelle, enemmänkin minulle itselleni.
        Samanlaisia tunnekuohuja on koettu muidenkin kalat -merkkisten kanssa, mutta ihan kaveripohjalta.


    • cvbvc

      Väkivaltainen en ole (umpipasifisti) - vaikka ehkä siltä näytänkin :D

    • tulska

      sai kyl hetken miettii:) luulen etten ole niin salaperäinen ku aina skorpionista sanotaan...enhän siis tietenkään kaikkee paljasta,luurankoja täynnä kaapit,mut usein myös kyl olen innoissani selittämässä elämäntarinaa ventovieraille...enpä tiedä.kai se on ihmisistä kiinni:) sen olen alkanut vasta huomaamaan et totta on se,että sisällä kiehuu,ei näy ulospäin eikä kukaan muu voi ymmärtää olotilaa.kostonhalu...joskus.halu on todellakin kova mut toteutus ei välttämättä.harvemmin ystävilleni kostan,eräälle miehelle tosin jokin aika sitten...ja kyllä kannatti.paljastu miehestäki ihan uusii piirteitä:) mustasukkainen,olen kyllä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      1728
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1462
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1326
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1173
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1058
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1029
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      216
      848
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      763
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      728
    Aihe