Kuparinen ei jatka Ässissä.

Iso musta 13

Tämä kuultu Matin perhepiiristä. Myös Salminen ja Huhtala jättää Ässät. Voi vittu Ahola.

6

454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lu-Ki

      Savinainen. Saadanko pidettyä Ässissä.

    • Ässäkannattaja Porist

      No tämähän tietää sit sitä että porilainen jääkikko on menossa kohti tuhoa. Siitä ei se varmaan sit nouse koskaan. Eipä pääse sit kukaan vittuilemaan enää kun ei ole kiekkojoukkuetta Porissa. Mikähän seura Ässien jälkeen sit lähtee liigasta. Veikkaisin että Tps, Lukko ja Ipa ovat lähellä. Nimittäin seurojen taloudet ovat aika heikoissa kantimissa. Sport ja Jokipojat varmaan nousevat sitten.

      Kuparisen lähdölle sit vielä kommenttia eli itsellä on sukulaisia Turkusessa ja pelaa poika junnuissa. Tps:n talous on niin kuralla että ei se Matin ura kohene siellä. Tämä on täyttä totta. Ipan talous ei ole kunnossa. Tämä ei ole omasta päästä temmattu. Tapparalla on myös ongelmia ja Lukon pääomistaja Rtk vähentää kuluja. Eli miettikää sitä mikä seura lähtee Ässien jälkeen jos näin kävisi.

      Totuus on kuitenkin se että Ässät ei tipu.

      • Isomäellä

        Huonosti on asiat... mutta...

        Joukkue tärkeä koko Turulle, liikemiehet ja vanhat pelaajat maksavat viulut, kunhan pysyvät sarjassa ja se niiden uus valmentaja on ok.


      • edelliseen

        "No tämähän tietää sit sitä että porilainen jääkikko on menossa kohti tuhoa." - MITEN NIIN KOHTI TUHOA? EIHÄN SE VOI PAHEMMAKSI MENNÄ!

        "Siitä ei se varmaan sit nouse koskaan." - MIKSI VARMAAN? ÄSSÄT EI TODELLAKAAN NOUSE.

        "Eipä pääse sit kukaan vittuilemaan enää kun ei ole kiekkojoukkuetta Porissa." - EIHÄN PORISSA OLE KOSKAAN EDES OLLUTKAAN JÄÄKIEKKOJOUKKUETTA.

        "Tps:n talous on niin kuralla että ei se Matin ura kohene siellä" - JOS PÄÄSEE POIS ÄSSISTÄ, ON JO SE PELKÄSTÄÄN URAKEHITYSTÄ.

        "Totuus on kuitenkin se että Ässät ei tipu. " - KYLLÄ ÄSSÄT TULEE TIPPUMAAN. SE ON TÄYSIN VÄÄJÄMÄTÖN TOSIASIA. VALITAN.


    • Penntti on paska

      Tämän jälkeen on turha enään odottaa minua halliin jos ei mitalia ala tulemaan ja kunnollista menestystä.Saa paskaässät jäädä.

      Kuparinen on sen verran ässähenkinen ettei jättäisi ässiä ilman syytä.Tämä seura on aivan paskassa jamassa ja kiitos kuuluu läskimooses Pentti Aholalle ja muulle ässäjohdolle.Haistakaa pitkä vittu!

    • miki

      Koko Ässä-johto on pelkkiä tunareita täynnä. Ei taideta Porissa pelata ensi kaudella liiga kiekkoa kun kaikki potentiaaliset pelimiehet lähtee!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      343
      7630
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      79
      5146
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3265
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3237
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      77
      2066
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      155
      1954
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      222
      1881
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      167
      1636
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1578
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      91
      1534
    Aihe