Hei sattuuko kukaan tietämään halpaa sifoninostopaikkaa tai vaihtoehtoisesti omistamaan sellaisen myynti mielessä?
Löytyykö sifonia?
2
749
Vastaukset
- kjh554545
Mulla on parikin sifonia. Kirppareilta hommattu, uusia voi joskus löytää paremmista tavarataloista. Ja Stoccalta tilaamallakin. Niitä tehdään kyllä maailmalla. Nih sininen, punainen ja isompi teräsverkossa on, ihan klassikoita, näkee vaikkapa Bond- leffoissa.
Ongelmana sifoneissa on varaosat, tietysti etenkin hiilihappopatruunat.
Itse piti tilata hiilihapot, sekä yhteen sifoniin hiilihappopatruunan asennusosa suoraan Italiasta Isi:n tehtaalta netin kautta. Se kaiketi on tunnetuin sifonien valmistaja maailmassa. Ei se nyt maksanut paljoakaan rahteineen, onpahan nyt hiilihappopatruunoita piisannut jo jokusenkin vuoden.
Periaatteessa saman asian ajaa myös SodaStream. Se on ihan yleisesti myytävä limsakone. Mulla on sellainenkin mökillä. Hyvä kampe. Periaate täsmälleen sama kuin sifooneissa, nesteen hiilihapottaminen. En nyt suoraan muista hiilihappopatruunien kokoja, SodaStreamissa äkikseltään muistellen kymmenen kertaa suurempi kuin perinteisessä sifonissa.
Se kannattaa muistaa, parempi hiilihapottaa neste ensin, sitten mehua tai viinaa vasta mukaan. Tahtoo nimittäin hyppiä silmille pullosta, jos mukana on vaikkapa sokeria.
Siis Stoccalta saa, luultavasti vaikkapa Sokokselta, tehtaalta tilaamalla. Mutta kirppiksiä kiertämällä tekee löytöjä. Ja halvalla. Myös huuto.net voi olla hyvä, ehkä kalliimpi. Paas Googlaten.
=DW= - ttunääs
http://jaakaappi.fi/kauppa/tuotteet/237
Tuolta löytyy, ja sit löytyy ihan Viledaa ja Wettexiä kans. Wettexiä suosittelisin. Viledalla on ollut niin paskat mainokset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986348KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555865Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602833Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072268Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071958- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331108