Nutrafin Natural system CO2- käyttöohje

stubidoosiblondi

Kaikkien mutkien kautta olen saanut Nutrafin Naturalin CO2-levittimen; pieni pussillinen osia ilman käyttöohjetta. En löydä ohjetta netistä joten jos joku sattuu löytämään niin voisitko laittaa linkkiä tai jos osaat hienosti sanallisesti kertoa asian niin olisin tyytyväinen. Kauppjen pakkausten kuvista ei juurikaan ole apua.
Mitä ko vekotin käyttää CO2 lähteenä. Pullo, tabuja...? Mitään kiljupulloja en viitsisi alkaa rakentelemaan eikä liene tuohon tarpeellistakaan.

1

898

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fish KING

      Toimii kertatäytöllä (mukana) n. 2 - 4 viikkoa, jonka jälkeen uusi täyttö saadaan valmiista täyttöpakkauksesta tai itse tekemällä sokerista, liivatteesta ja hiivasta.
      - lisänä olisi hyvä olla jokin magneetti venttiili joka katkaisisi hiilarin tulon yön ajaksi, ei nää nynnii simppeleitä kapistuksia oo ;)

      Kyllähän tohon saa kaasupullon tarvikeineen kytkettyä mutta mikset ostanut sellaista jo valmiina?

      Se hartsportti pullo on se kiljupullo.

      http://www.akvaariokeskus.com/ab2005/tarvikkeet/muutekniikka_co2-levittimet.htm .. soitas noille...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5060
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4572
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4499
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      295
      1690
    5. 83
      1329
    6. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1308
    7. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      75
      1294
    8. 306
      1005
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      930
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      830
    Aihe