mikä olisi paras asento ensikertalaisille?
ekan kerran asento
neuvokaaaa
76698
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siittä on hyvä aloittaa :)
Rentona selällään, jalat niin levällään kuin helpolla menee ja polvet hiukan koukussa. Sitten vaan odottelet, että poika työntää sisälle, ja hyvin menee vaikka hiukan sattuisikin.
Mielestäni se on ainakin näin naisen näkökulmasta paras. Saa itse määrätä tahdin ja pienempi riski "sohimiseen" eli oikeat paikat löytyvät helpommin :)
Alkutunnustelun jälkeen voi vaihtaa vaikka tuohon lähetyssaarnaajaan.
mie ainaki ekal kerral kävin kaikki asennot läpi. saapahan ainaki tietää mikä tuntuu parhaalle. ja jos aattelee ettei uskalla muuta ko läh.saarn. ni siin kiihkos uskaltaa kyl kokeilla loputki ;) onnee
olla se perinteinen, nainen alla, mies päällä. Menee niin usein vanhan kaavan mukaan, ensin pusi-pusi, sitten tisu-tisu, sitten pili-pili, sitten misu-misu. Ja kun paikkakin on yleensä sohva tai sänky, niin mies isompana päätyy naisen päälle. Ja eka kerralla se onkin ihan hyvä asento, mies kun vaan muistaa hieman kannetella itseään. Se siinä on surku juttu, että ei näe miten elimet hyväilevät toisiaan. Se nimittäin voi olla julmetun kiihottavan näköistä, kun näkee omat touhut. Ja tietty sen toisenkin elimet olisi kiva nähdä sekä ennen, että jälkeen koitoksen.
ja mitä muuta siihen lisäämään onhan niitä muitakin:9
sama mikä asento jos on eka kerta,siitä se muotoutuu kun kertoja tulee, onnee vaan!