Näistä sukista nousi kohu
verkku sukat herättävät ?
282133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Kukin painii omassa sarjassaan. Tekee sitä mihin kyvyt riittää.
Eipä pysty paljon muuta kommentoimaan!
SDP puheenjohtaja ja rohkeutta säväyttää...
Mikähän sinä olet arvostelemaan? Pistä paremmaksi jos ottaa nuppiin.
Kaikenmaailman Kalifornian pormestarit pullistelee Terminaattorina niin miksei Juttakin saisi olla naisellinen kun kerran on ihan sutjakka mimmi? Hyvä Jutta ja kuvat oli kauniit.
että naisihanteesi on tollainen "halvan" oloinen. Mielestäni vastaavantyyppistä verkkosukkapukeutumista näkee punaisten lyhtyjen alla.
sitten otat kantaa tuohon ulkonäköön? Olen edelleen sitä mieltä, että on "halvan" näköinen ja verkkosukkia todella näkee punaisten lyhtyjen alla.
Olen muuten hetero, komea ja tienaan hyvin, joten turha siitä on alkaa väitteleen. Sopii varmaankin työväenpuolueen puheenjohtajalle tuontyyppinen esiintyminen, seuraavassa mielipidemittauksessa kannatus laskee jo alle vesirajan.
-Sopii varmaankin työväenpuolueen puheenjohtajalle tuontyyppinen esiintyminen-
Sopii varmaan sullekin "komea ja hyvin tienaava" mikälie ootkin, esiintyä täällä mielipiteinesi.
HAISTAPAS VITTUA JOS SULLE ON SELLAISTA EES TARJOLLA, EPÄILEN. Paitsi ehkä siellä Punaisten Lyhtyjen alla sunkin mulukkuas imetään tosin vastentahtoisesti maksua vastaan? Voi helevetti. Onko sulla jotain ongelmia? Nyt on kyse naiskauneudesta eikä tosiaankaan poitiikasta Tahvo! Voi HELVETTI että noita insinöörejä riittää? Jutta on nätti ja nuo kuvat ovat tosi hienoja!
todellakaan ole mitään ongelmia itseni kanssa! Mielestäsi ilmeisesti tuollainen pornahtava tyyli sitten sopii sossujen puheenjohtajalle. Mielestäni Jutta on lihava, eikä kovinkaan kaunis. Olen tähän ikään tavannut kauniita naisia, joten olen taatusti asiantuntija!
kertoa, että minulla ei ole ongelmia. Tavaran haistattelusta puheenollen naisen puhdasta alapäätä on ihan miellyttävää haistella. Ilmeisesti sinulla ei ole tietoakaan puhtaasta alapäästä vaan pahalle tuoksuvista. Naisen ulkonäkö on makuasia ja myös ajatukset joita nainen esittää vaikuttavat myös ajatukseen minkä naisesta saa. Valitettavasti Jutta ei ole vakuuttanut minua ulkonäöllään, eikä varsinkaan noilla kuvilla. Mielipiteet ja ajatukset kaikkein vähiten.
joka käyttää verkkosukkahousuja niiden kanssa sopivan asun kanssa.
Jutta on kuvissa kaunis. Te kateelliset taas ulvotte. Hahhahahaaa.
Hienoa Jutta!
Arja Alholle, Jyrki Kataiselle ja Matti Vanhaselle verkko sopii paremmin hiuksiin!
Niin sitä pitää! Kyllä meidän kylän likkaa kehtaa näyttää verkkosukissakin, hih!
Tosin muutamat ryppyotsaiset (pääasiassa kateelliset naiset) vetivät välittömästi hernepuskat neniinsä, minkä varmaan valokuvamallimme itsekin etukäteen arvasi.
Onhan nuo mummelit huokailemassa komeitten miespolitiikojen perään, joten saapi sitä nainen olla silmänilo miehelle, vaikka sattuukin olemaan puolueen puheenjohtaja.
Siitä vaan Jutta, repullinen fanikuvia matkaan ja kiiruusti Kokkolan torille nimmareita jakelmaan!
Kyllä mulle kelepais tuon näköinen nainen. Naminami. :-)
http://static.iltalehti.fi/uutiset/juttunamasukatMP_uu.jpg
Arja Alho on jo kyntensä näyttänyt Ulf Sundqvistin jutussa ym. Kaippa kuvittelee olevansa SDP:n kaunotar... melkoinen kummitus, kateellinen on vain!
Voi poliitikko pukeutua kauniisti kunhan ei ole typerä kuin Matti Vanhanen naisseikkailuissaan..
muikunpyyntiin..näyttäis olevan sopivaa silmäkokoa.
Kyllä hän saa pukeutua kuten tykkää !!
Jutta on paras! Katainen on nörtti! Vanhanen on seniili!
Jutta on Hip-hop! Jutta on också på svenska!! Jutta on "The next Obama of Finland!!!!"
tuosta ei ole pitkä matka enää 7päivää lehden seiskatytöksi. Siinpä sdplle uusi vaaliase. Juttaa pukkaa bikineissä miestenlehtien kansiin ja keskiaukeamalla ollaankin jo vähän vapautuneempia ja rennonpia. Johan vain peräkammarinpojat kuljeksii pitkin kyliä puoluekirja toisessa ja ratto toisessa kainalossa. Puolueen kannatus nousee samaa tahtia kuin sinkkumaajussien teltta.
Sukat ja pinkit ok mutta onkohan nyt roolit menneet sekaisin, ollakko poliitikko vai muuten vain turha julkkis?
kokoomuksen ja keskustan porukkahan on jo vuosia ollut Seiskan ja Hymyn vakiokamaa. Varsinkin näissä seksiasioissa. SDP ei ole kerinnyt mukaan.
Demareilla ei ole tähän asti ollut kansalle paljon tarjottavaa silmänruuaksi. Onneksi nyt on!
P.S. Sukkajutta presidentiksi!!!
muorenpaa ehdokkaita ho ho ho
"muorempaa"? En löytänyt tuollaista sanaa nykysuomen sanakirjasta. Onko se joku uusi suomennettu atk-termi?
Miksi noita kuvia pitää kommentoida lainkaan? Se on kepulaiselle, kaljuuntuvalle, ylipainoiselle, alle kolmekymppisille ihan sama, mitä demarien pj. laittaa päällensä, niin aina on jotain vikaa.
Paljonko se heiluttaa Suomen vanhimman näköistä alle kolmekympistä, jos demareiden pj:lla on verkkosukat valokuvassa?
koska kalliilta amerikan vaalivoitonopiskelumatkoilta opittua tyhjäpääpropagandaa ja dollaripopulistista pintakiiltokulttuuria pitää ruveta ymppäämään jopa suomalaiseen sosiaalidemokratiaan (näin voitat seuraavat vaalit osa 1).
en väitä, että demaripropaganda nykymuodossaan toimisi muutenkaan, mutta jos juttujen ydin on suomen suurimman puolueen viittaa tavoittelevan kaikkienkaverijakaikkienystäväpoliitikan päällikön toimesta "hei kattokaa mulla on sentään kauniit sääret", niin on se nyt aika säälittävää ja kommentoinnin paikka
ameriikan tyhjäpää numero 1 eli oikeistokristillispopulistinen Sarah Palin on muuten päässyt "markkinoille" juuri tällä kaavalla:
Olen kaikkien kaveri paitsi rikollisten ja vääräuskoisten, olen kristitty, arvostan perhearvoja, mikä on sinun unelmasi ? kerro se minulle, auta minua auttamaan sinua, kauneus on valttia, pysyn otsikoissa keinolla millä hyvänsä
nuoruus on poweria, naiseus on poweria, minulla on paloa tehtävääni, - kuulostaako tutulta?
t. hjördis
verkkosukkaleikittelyyn noin pelokkaasti pitäisi reagoida.
Toisaalta näyttää siltä, että Niinistön yllätyshäätkin jäävät mediassa taka-alalle. Se on toki jo huolestuttavaa kokoomusnäkökulmasta.
Hjördis, voisit hiukan perustella tuota kommentointiasi. Demarit kaikkienkaveripuolue? Mitä vitun paskaa sä jauhat? Eikö se ollut Kokoomus, joka oli tuomassa työväenpresidenttiä ja on ennen vaaleja kaikkien kaveri?
kokoomus otti riskin eli vaati "talkoita" talkoistahan ei makseta mitään, se ei ehkä ole kuitenkaan ihan kaikkien mieleen vai mitä? mut en mäkään siitä peukkuhanskojen heiluttelusta erityisemmin tykännyt. joku kuiteski vissiin tykkäs.
demarit lupas toteuttaa kaikkien unelmat- tai ainakin kuunnella niitä tyyliin "me kuuntelemme sinua ja sinua ja sinua ja teidän kaikkien unelmat on yhtä arvokkaita ja ihania ja me tehdään sdp:ssä kaikkemme että teidän kaikkien unelmat toteutuis." hei haloo....kaikkien unelmat
sdp-unelmatehdas - jep jep....
eli kukakohan se on se kaikkien kaveri, demarit vai kokoomus, ei tosiaan sillä ettei niillä kokoomuslaisillakin ole omat vikansa. mut nyt puhuttiinki jostain aivan muusta.
Olikohan Jutalla myös sukkanauhaliivit??Minusta kuvat olivat hienoja ja pilkettä silmäkulmissa saa olla.Turhia tiukkapipoja on liikaa.
aiheen. Kiitos kirjoittajille!