Sain eilen uuden 6 alle. Suomi24 valitetaan et auto meluisa. En tiedä onko itellä vaikkua korvat täynnä mut mielestäni tämä on mukavan hiljanen kulkupeli. Renkaiksi otin contin 5 kitkat.
Mazda 6 meluisako?
New matukka mies!
41114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vaihdat kesärenkaat...
kun et laita niitä mitättömiä ensiasennus renkaita, niillä ei tee kerrassaan mitään. Ovat tosi kovaääniset vetelijät, oikein urien etsijät. Ei uskois, että moisia kiekkoja auton alle asennetaan! Itselläni on Nokian kitkat ja hyvin pelaa.
joo itellä on v.2007 M6 varkku,ja tosi on että nuo ensiasennusrenkaat on todella äänekkäät,minulla jo kolmas masa ja kaikissa contin-kitkat talvirenkaina ja todella hiljaiset,kertokaapa jolla on kokemusta,että mitkä kesäkumit olisivat hijasemmat mitä nuo alkuperäiset
muuta sanoa kuin sen, että ne (ensias.kumit) on todella huonot. Rengasmelu erittäin kova, erittäin uraherkkä oikea urien etsijä. Sähköinen tehostaja korostaa vielä tunnottomuutta! Ise ajan ympäri vuoden kitkoilla. Contin kitkoja oli monet ja olivat hyviä renkaita. Uuteen kutoseen ei Contilta löytynyt 215/55R17 kokoa joten otin Nokian R kitkat. Alkutalven ajojen perusteella olen renkaisiin tosi tyytyväinen. Ja mikä parasta! Auto on todella hiljainen, eikä vetele laisinkaan. Nytkin kun sateiden jälkeen, varsinkin sivutiet on polanteisia ei mitään vetelyä urissa! Masa kulkee kuin kiskoilla ajaisi! Silti kitkoilla ajaessa täytyy olla aina skarpimpana kuin nastarenkailla ajavien. Koskaan ei pidä kehua. Kun tiedät renkaasi, ajat kelin mukaan niin pärjäähän kitkoilla. Kokemusta yli 25 vuotta.