Mikä tämän iljettävän näytelmän tarkoituksena oli.
miksi häät haluttiin vuotaa
ennen klo 17
5282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Häät salattiin niin eittei halonen ehtinyt vaihtaa tenaansa?
Sehän se harmittaa punikkihäirikköä!?
Halosta ei kutsuta, ei niin minnekään ei koti ei ulkomailla! Tena Vuotaa?
ihan parasta sketsiainesta, miksi menit julkaisemaan täällä ;D ihan oikeasti se oli hyvä
nythän me niin jännitetään, ketkä ne 40 kutsuttua olivat, kun voidaan laskea, että niinistön lapset perheineen, niinistön vihreä veljenpoika, tytön sukulaiset - eipä siinä suvun ulkopuolelle monta paikkaa jää jakoon
kutsuissa pyydettiin vieraita salaamaan hääpaikka.
Vieraat kertoivat muille vain menevänsä julkkishäihin, joiden hääpari ja paikka on pyydetty pitämään kutsussa salassa.
Vieraat tiesivät hääpaikan mutta noudattivat kutsun pyyntöä.
Joku muu vuosi.
Kannattaa muistaa, että tämäkin on tarkkaan harkittu osa suurta farssia:
Kokoomus itse tiedotti STT:lle, nyt halutaan leikkiä tällaista, että pikkuhiljaa kerrotaan pala palalta niin että kansan kiinnostus oikein pysyy yllä ja iltapäivälehdet saavat mitä myydä.
tutun kautta 2 kutsuttua.
Kummankin kutsuissa pyydettiin salaamaan hääpaikka. Muistaakseni kutsut oli lähetetty viime tipassa, oliko viikko aikaa. Toiselle oli soitettu iltapäivälehdestä ja hän oli valehdellut ettei tiedä.
Iltistoimittajat ovat siis tehneet selvitystyötä etukäteen.
Häät on positiivinen juttu, mutta Niinistö ei välttämättä tarvitse julkisuutta.