miten toimis jousmies nainen ja kauris mies ?
Jousimies ja Kauris
6
2349
Vastaukset
- Jouskarinainen-64
Riippuu paljon nousumerkeistäkin.
Kyllähän jouskari tulee todella hyvin kauriin kanssa toimeen, mutta jos kaurismies juopottelee ja pettää usein, niin jouskari ei sitä jää katsomaan.- kuin..
omasta elämästäni. Mies joi, petti ja sain viimein kiinni valheista. Jätin...
- jouskarikohan
kuin.. kirjoitti:
omasta elämästäni. Mies joi, petti ja sain viimein kiinni valheista. Jätin...
Kauris mieshän on lojaali ja uskollinen - ei petä eikä juo. Haittapuolena taitaa olla tuo lievä työnarkomania.
Kyllä niitä pettäjiä toisaalta löytyy kaikissa merkeissä niin jouskareissa kuin kauriissakin.
Jousimieshän on tunnettu vieraissa hyppivä merkki joka ei yksinkertaisesti pysty olemaan uskollinen. - Jouskarinainen-64
jouskarikohan kirjoitti:
Kauris mieshän on lojaali ja uskollinen - ei petä eikä juo. Haittapuolena taitaa olla tuo lievä työnarkomania.
Kyllä niitä pettäjiä toisaalta löytyy kaikissa merkeissä niin jouskareissa kuin kauriissakin.
Jousimieshän on tunnettu vieraissa hyppivä merkki joka ei yksinkertaisesti pysty olemaan uskollinen.Eihän täällä olla yleistetty ollenkaan vaan kerrottu omasta kokeemuksesta.
En mä kertois jos en tietäisi mitä se on.
Minun exä ainakin petti minua ja on tällä hetkelläkin alkoholisti. Minun jälkeen ollut vielä 3 kertaa kihloissa naisten kanssa. ;))
Kyllä hän töitä teki ahkerasti mutta juopotteli myös työaikanakin.
Niin, että on turha ottaa herne nenuun. ;)
Toinen kokemus kauriista on sen verran, että hän yritti iskeä minua väkisin vaikka on varattu mies ja lisäksi hän juo aika runsaasti.
Minä en ole koskaan pettänyt exää enkä muitakaan kenen kanssa olen seurustellut ja niitä ei montaa ole.
- toimii eli
meillä mies jousimies ja itse kauris. Huomenna 25v hääpäivä eli praktiikkaa on.
Mies on mun mielestä ihan tyypillinen jousimies, semmoinen "kyllä se siitä" tyyppi. Kaikki tehdään vähän mututuntumalla ja huolettomin mielin, yltiöpositiivinen, ei huolta huomisesta sillä asioilla on tapana järjestyä.
Itse olen vähän pilkun viilaaja, kärsivällinen, tarkka ja vähän on työnarkomaanin vikaa.
Täydennämme loistavasti toisiamme, minä opin ottamaan hiukan rennommin ja mies oppinut kärsivällisyyttä ja vastuuntuntoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 684286
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺674130Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭363542Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163113Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342782En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142562Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102324IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm151427Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571272- 801046