ratkenneet lenkkeilemään kun aurinko paistaa vai ryyppäämässäkö kaikki ovat
hiljaista on
ovatko kaikki
5442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minä ainakin leivon, en ryyppää. Lenkkeilemään en halua, on niin mahdottoman kylmä.
http://www.evl.fi/katekismus/10kaskya/3.html
Onhan siellä kylmä kun ei ole vielä kunnolla pakkaseen tottunut, mutta tarpeeksi päällä lenkkeiltiin.
Ei ryypätä, vaan illalla menen Al-anon -kokoukseen jatkamaan toipumista muiden ryyppäämisen aiheuttamasta oman terveyden huononemisesta. Läheiset sairastuvat alkoholismiolosuhteissa.
Jälkeenpäin olen jopa tästäkin kiitollinen, sillä muuten en olisi näitä ihania ihmisiä ja al-anonin toipumisohjelmaa koskaan löytänyt.
Siinäpä minulla koko elinajan kestävä lenkki, jolla henkinen kunto kasvaa viikosta toiseen. :)
vieläkö siellä al-anonissa käyt? Olet käynyt aika kauan jo. Eikö se oma terveys ala jo pikkuhiljaa paranemaan vai "aiotko" olla tosiaan sairas lopunelämää? Eikö pitäisi mennä eteenpäin eikä märehtiä vanhaa paskaa.
"Siinäpä minulla koko elinajan kestävä lenkki, jolla henkinen kunto kasvaa viikosta toiseen. :)"
Voisin sanoa että aika tehotonta hommaa, vai saatteko jotain kiksejä kun voitte oikein porukalla päivitellä kun ukko joi ja joi?
Vittu kun ymmärtäis edes vähän tätä keskustelua.
on tullut muutakin tekemistä,kun riippua tällä palstalla.
Itsekin iski pitkästä aikaa mieleeni tulla tarkistamaan, että onko Raitis jaksanut olla vielä palstan shevuna, kun huomasin, että yhden toisen kiihkeän keskustelupalstalta shevu on näköjään saanut tarpeekseen. Mutta meno on näköjään kovasti rauhoittunut vanhoista "hyvistä ajoista" :)
Olihan se keskustelu joskus tälläkin palstalla varsin villiä ja sitä riitti ja välillä tunteet kävivät tosi kuumina puolin ja toisin, mutta siitä on jo vuosia.
Eli Jatkakaa!