Katsoin otsikon leffan eilen. Dustin Hoffman näyttelee siinä jotain 20v kloppia vaikka oli oikeesti tuolloin jo 30v. Samoin oikea ikäero mrs Robinsoniin oli vain 6 vuotta?
Ei pitäis katella wikiä leffan aikana.
Miehuuskoe
4
678
Vastaukset
- mandalay
jäädä vain tuo ikäero mietityttämään näin upean elokuvan jälkeen kuin miehuuskoe? Se joka myös tykkää Simon & Garfunkkelista, suosittelen leffan katsomista.
Hyva leffa, vitu hyva leffa!
Aika onnistunut kuvaus aikakaudesta jolloin sukupolvien välinen kuilu löi kipinää uuden ajan koittaessa - vai koittiko se kuitenkaan, vai vanheniko vain nuori sukupolvi ja otti isiensä ja äitiensä paikan?
Paljon puhuva loppu.
Tässä tämä lempparibiisini leffasta.
http://www.youtube.com/watch?v=nIoGOgqs_20- Mies..
Olihan tuo ihan hyvä leffa, en sitä sanonutkaan että olisi ollut huono. Ällistyin vaan, kun todellisuudessa ikäero oli noinkin pieni?
- Max T W
loppujen lopuksi pitänyt vaikka Katharine Ross olikin "dame to die for"...mutta silti:"Plastics".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1622567- 1602363
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee551993Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1181967Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."01670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591394Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1921272Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää781051Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2071012Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.334961