Hamasin siviiseita
poistettuna laitan uudelleen
191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Että meitä palestiinalaisia sorretaan koko maailman taholta, jopa arabiveljemme pitävät meitä alempiarvoisina,miltei koirina. Kuitenkin haluamme vain parhaat palat israelista, kuten valmiin infrastruktuurin ja sen tuomat rikkaudet.
Olemme vuosikymmenet heitelleet kiviä ja polttopulloja israelilaisten niskaan ja nyt vasta muutamma vuosi sitten saimme raketteja, joita olemme ampuneet vain ehkä muutaman tuhatta heidän niskaansa. Pikkumaisina nuo isrelilaiset ovat ottaneet siitä nokkiinsa ja tuosta seurauksena ovat julistaneet sodan meille rauhaa rakastaville palestiinalaisille. Ei ole maailmassa oikeutta!
Koska me olemme laiskoja itse, emmekä viitsi viljellä maitamme, emmekä muutenkaan kehittää kansamme hyvinvointia, ei ole mielestämme väärin vaatia noita asioita valmiina meille luovutettavaksi. Eivät kaikki voi olla ahkeria, mitä siitäkin tulisi.
Meidän suurinta huvia ja leikinlaskumme huipentuma on vyöttää alaikäinen lapsi tai vaimoihminen pommivyöhön jakuljettamaan pommi tiettyyn paikkaan, johon me sitten nappia painamalla sen räjäytämme, kaikkien suureksi riemuksi.
Allaha akhbar! Perkele kun on kivaa olla palestiinan muslimi ja sillai!
Ps. Kaipaamme lisää vapaaehtoisia pomminkuskeja riveihimme. Palkkiona leviäminen kaikkiin ilmansuuntiin ja lupaus ikuisesta ilosta, joka on kylläkin vain tyhjä mainoskikka!
Tervetuloa joukkoihimme kokemaan elämäsi Järisyttävin kokemus!!!
Habib al Asir Imaami ja kemisti Gaza, Beach street 236, Palestin.