Vantaan perussuomalaisten ykkösen mukaan maahanmuuttajiin liittyvät asiat eivät suurinta osaa persuista juuri kiinnosta.
Vallan merkillinen mielipide koska tuon mukaan persuja ei muka kiinnosta sama mikä kiinnostaa suurinta osaa kansasta?!
Vallan merkillinen mielipide koska tuon mukaan persuja ei muka kiinnosta sama mikä kiinnostaa suurinta osaa kansasta?!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pelkän maahanmuutto vetosen. Tutustu puolue ohjelmaan. Sieltä löytyy koko yleispolitiikka.
tunne edes sen tekijät itse, saati kansan syvät rivit. Kunnallisvaalivoitto tuli muukalaisvihalla ja sillä sipuli.
sitten hävisi kunnallisvaalit? Valehtelulla varmaan.
kotiin, mutta natsihenkiset "nukkujat" lähtivät liikkeelle. Siinä se.
Politiikan tutkijat voivat vahvistaa.
Onneksin Suomessa on monia puolueita, joista jokainen voi valita itselleen parhaiten omaa arvomaailmaa kuvastavan. Miksi siis haukkua Perussuomalaisia, vaihda puoluetta!
Mutta tällaisia me suomalaiset olemme: kun mäkihyppääjä tötöilee, me yhdessä mollaamme muun maailman kanssa lahjakasta hyppääjänuorukaista. Sen sijaan me voisimme asettua tämän lahjakkaan nuorukaisn taakse muuta maailmaa vastaan, mutta suomalainen ei osaa puolustaa omaansa eikä pitää arvossa omaansa. Ei osata muuta kuin haukkua, sitä paitsi, ettekö te kirjoittelijat voisi kirjoittaa samoihin ketjuihin sensijaan että jokainen haluaa aloittaa oman keskustelun?????????
Liian vaikeaako??????????????