Alpokaan ei enään tykkää siitä:
http://www.mtv3.fi/urheilu/jaakiekko/uutiset.shtml/arkistot/jaakiekko/2009/01/773840
Kivesmäelle kenkää
2
270
Vastaukset 2
- paras pelaaja
Lainaus jutusta:
"Ässien päävalmentaja Alpo Suhonen myöntää Satakunnan Kansan verkkosivuilla, että hän on ollut hyvin pettynyt tähtihyökkääjä Marko Kivenmäen kauteen.
- Kivenmäki on ollut väsynyt ja fyysisesti heikossa kunnossa. Suoraan sanottuna erittäin huono, Suhonen toteaa.
- Miehen työnteko on ilmeisesti jäänyt monena vuonna liian vähälle. No, merkkejä paremmasta on onneksi ilmassa.
Kivenmäki (6 17) on Ässien paras pistemies yhdessä Markku Tähtisen kanssa, mutta viimeisissä 17 ottelusta hän on kerännyt vain neljä tehopistettä. Kivenmäen plusmiinus-luku on koko sarjan heikoin, -18."
Ja kyseessä ässien paras pistemies! On teillä sitten huippu porukka siellä borissa =)- Luguu
Taas osoitti Traumalainen kuinka tyhmiä etelän pikkuveljen väki on.
Enkä muuten uhoilisi kun Ässät on kyykyttänyt lukkoa jo kahdesti tällä kaudella.Vielä naurettavampaa on se että puukäsineitiämmäringettetyttö Haataja on teidän kultakypäränne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4182009- 1881543
- 1491477
- 1231386
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291176Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.244947- 113907
- 67762
- 26685
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i124665