Alpokaan ei enään tykkää siitä:
http://www.mtv3.fi/urheilu/jaakiekko/uutiset.shtml/arkistot/jaakiekko/2009/01/773840
http://www.mtv3.fi/urheilu/jaakiekko/uutiset.shtml/arkistot/jaakiekko/2009/01/773840
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Lainaus jutusta:
"Ässien päävalmentaja Alpo Suhonen myöntää Satakunnan Kansan verkkosivuilla, että hän on ollut hyvin pettynyt tähtihyökkääjä Marko Kivenmäen kauteen.
- Kivenmäki on ollut väsynyt ja fyysisesti heikossa kunnossa. Suoraan sanottuna erittäin huono, Suhonen toteaa.
- Miehen työnteko on ilmeisesti jäänyt monena vuonna liian vähälle. No, merkkejä paremmasta on onneksi ilmassa.
Kivenmäki (6 17) on Ässien paras pistemies yhdessä Markku Tähtisen kanssa, mutta viimeisissä 17 ottelusta hän on kerännyt vain neljä tehopistettä. Kivenmäen plusmiinus-luku on koko sarjan heikoin, -18."
Ja kyseessä ässien paras pistemies! On teillä sitten huippu porukka siellä borissa =)
Taas osoitti Traumalainen kuinka tyhmiä etelän pikkuveljen väki on.
Enkä muuten uhoilisi kun Ässät on kyykyttänyt lukkoa jo kahdesti tällä kaudella.Vielä naurettavampaa on se että puukäsineitiämmäringettetyttö Haataja on teidän kultakypäränne.