Eläkeputkessa 57 vuotiaat jatkavat 2 v ja sitten ansiosidonnaisella eläkeikään. Toiminta hidasta nostaa ikäraja 60 vuoteen. Ansiosidonnainen poistettava ikävuosilta 59-64! Jos firman "hellästä" ehdotuksesta haluaa putkeen niin kärsiköön!
Lisäpäiväraha poistettava!
Eläkeputki
4991
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vankileireille, jossa saavat vettä ja leipää. Tämähän tässä suunta on kokoajan. Vaadi heti, että työttömyys on kriminalisoitava.
Mistä ihmeen lisäpäivärahasta kirjoitat ?
On vain yksi ja sama ansiosidonnainen pieni päiväraha joka on korotettu muutamalla eurolla tuon kahdenvuoden ajan. Jonka jälkeen laskee vieläkin pienemmäksi.
Niin pieni se päiväraha kuitenkin on että kannattaa kadehtia pois jos valta riittää.
ai ,500 päivää kun tulee täys putkessa niin laskeeko päiväraha sen jälkeen pienemmäksi?kun joutuu lisäpäiville,kuka tietää .Entä jos jää työttömäksi ja 50 lomautus päivää on jo ollut,niin miten lasketaan siitä ne 500 päivää ja lisäpäivät,siis pääsenkö työttömyysputkeen 57 ja montako päivää siitä eteenpäin?siis 57 ja 1kk,mutta montako päivää vielä tai kuukautta?
suomeen!
Satanan siionisti!