Ajattelin olla kuin Jerry Cotton, mutta tuleekos 2001 x-type kalliiksi ylläpitää? Vakuutus toki hintava, ilman kaskoa nytkin vetelen, koska halpa tuo 15 000 euroo vielä. Kuin kestää ajella stadissa?
Jagge kallis huoltaa?
11
2534
Vastaukset
- Stype
Laskin tuossa viikko sitten kun joku tojotakuski väitti Jaggen huoltoa kalliiksi, että minulla 6 vuoden kulut olivat öljynvaihtoineen 1667e jos oikein muistan (S-type V8).
Yksi syy on se, että Jaguar todellisuudessa on YKSI VÄHÄVIKAISIMMISTA AUTOISTA. Sitä vaan ei uneksija pysty ymmärtämään, kun oma riisipussi viihtyy huollossa enemmän kuin pihalla.
Hyvin on kestänyt missä vain ajeltu on. - kirjoitus
samalta ääliöltä.
- Stype
Vakuutuskaan ei ole sen kalliimpi kuin muissa vastaavissa, tai ehkä jopa vähän edullisempi riippuen mihin vertaa.
Mutta kun ei ole varaa kuin tojotaan jos siihenkään niin tottakai Jaguar on kallis kaikin tavoin. - varaa mihinkin
Stype kirjoitti:
Vakuutuskaan ei ole sen kalliimpi kuin muissa vastaavissa, tai ehkä jopa vähän edullisempi riippuen mihin vertaa.
Mutta kun ei ole varaa kuin tojotaan jos siihenkään niin tottakai Jaguar on kallis kaikin tavoin. - vanhaa ostaisi
varaa mihinkin kirjoitti:
mutta jos se on sulle edelleen liian uusi ja kallis niin onhan niitä vanhempiakin. Tojotaa ei taida olla, mutta sehän on tuon ikäisenä jo oikeastaan ilmainen. Ehkä merkin vaihto auttaisi?
- taysi aalio
vanhaa ostaisi kirjoitti:
mutta jos se on sulle edelleen liian uusi ja kallis niin onhan niitä vanhempiakin. Tojotaa ei taida olla, mutta sehän on tuon ikäisenä jo oikeastaan ilmainen. Ehkä merkin vaihto auttaisi?
Aalio mika aalio!
- DD6
Kandee hankkia huolto- ja korjausopas ja tehdä helpoimmat työt itse. Halvimmalla kirjoja saa tuolta:
htt://www.ago.fi
Ei taida kuitenkaan olla vielä x-typeen.- sitten leimaamaan
huoltokirjan, vai joku Agosta?
- Pitkä leima
sitten leimaamaan kirjoitti:
huoltokirjan, vai joku Agosta?
Minkälaisen leiman haluaisit?
- Mk10 4.2
On Haynesilla X-typeenkin korjausopas.
- EpäJaguaari
Niin on ja tarvittaessa voi käyttää myös Ford Mondeon korjausopasta, sillä X-type perustuu taviskinneri Ford Mondeoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1185596Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744571791Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk201209Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111193Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861073Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.48985- 64951
- 64906
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64856Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.23837