Jagge kallis huoltaa?

vartija

Ajattelin olla kuin Jerry Cotton, mutta tuleekos 2001 x-type kalliiksi ylläpitää? Vakuutus toki hintava, ilman kaskoa nytkin vetelen, koska halpa tuo 15 000 euroo vielä. Kuin kestää ajella stadissa?

11

2576

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Stype

      Laskin tuossa viikko sitten kun joku tojotakuski väitti Jaggen huoltoa kalliiksi, että minulla 6 vuoden kulut olivat öljynvaihtoineen 1667e jos oikein muistan (S-type V8).

      Yksi syy on se, että Jaguar todellisuudessa on YKSI VÄHÄVIKAISIMMISTA AUTOISTA. Sitä vaan ei uneksija pysty ymmärtämään, kun oma riisipussi viihtyy huollossa enemmän kuin pihalla.

      Hyvin on kestänyt missä vain ajeltu on.

    • kirjoitus

      samalta ääliöltä.

      • Stype

        Vakuutuskaan ei ole sen kalliimpi kuin muissa vastaavissa, tai ehkä jopa vähän edullisempi riippuen mihin vertaa.

        Mutta kun ei ole varaa kuin tojotaan jos siihenkään niin tottakai Jaguar on kallis kaikin tavoin.


      • varaa mihinkin

      • vanhaa ostaisi

      • taysi aalio
        vanhaa ostaisi kirjoitti:

        mutta jos se on sulle edelleen liian uusi ja kallis niin onhan niitä vanhempiakin. Tojotaa ei taida olla, mutta sehän on tuon ikäisenä jo oikeastaan ilmainen. Ehkä merkin vaihto auttaisi?

        Aalio mika aalio!


    • DD6

      Kandee hankkia huolto- ja korjausopas ja tehdä helpoimmat työt itse. Halvimmalla kirjoja saa tuolta:
      htt://www.ago.fi
      Ei taida kuitenkaan olla vielä x-typeen.

      • sitten leimaamaan

        huoltokirjan, vai joku Agosta?


      • Pitkä leima
        sitten leimaamaan kirjoitti:

        huoltokirjan, vai joku Agosta?

        Minkälaisen leiman haluaisit?


    • Mk10 4.2

      On Haynesilla X-typeenkin korjausopas.

      • EpäJaguaari

        Niin on ja tarvittaessa voi käyttää myös Ford Mondeon korjausopasta, sillä X-type perustuu taviskinneri Ford Mondeoon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      383
      9988
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      94
      6318
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      392
      6009
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      161
      4391
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      1
      3688
    6. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      87
      3268
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      93
      3235
    8. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      6
      2986
    9. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      63
      2969
    10. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      2932
    Aihe