Halla-aholaisuuden kritiikki kommentoituna!

13640
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Jo YKSIN tämä tekstini riittää vastaamaan KAIKKEEN ns. kritiikkiin, joka Halla-ahoa vastaan on esitetty.

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=1500000000000140&posting=22000000040389213

Toistan vielä (jos et jaksa lukea noin pitkää tekstiä loppuun asti) tuon lopun, joka on erityisen tärkeä

"
Toinen esimerkiksi kelpaa vaikkapa se, että jopa YLE:ltä (joka ei näistä asioista mielellään puhu) tuli ajankohtaisohjelma, jossa kerrottiin, että Saksan turkkilaiset ja muutkin muslimit eivät juuri peruskoulusta päästötodistukseen asti selviydy ja suuri osa heistä ei edes halua töihin, sillä he ovat tottuneet saamaan elantonsa sosiaalitukien ja rötöstelyn muodossa.
"

Tällaisista tosiasioista eivät nämä Halla-ahon ns. kriitikot koskaan puhu.

Miksiköhän?

Äänestä
  • Ehkä siksi että Halla-ahon nettijuoksupojat eivät salli kenenkään muun kuin Halla-ahon puhua "tällaisista tosiasioista". Silloin kun joku muu kuin Halla-aho puhuu maahanmuutosta, nettijuoksupojat ovat välittömästi paikalla huutamassa Mestarinsa kunniaa.

    Se mistä pitää puhua on Halla-ahon tausta aseistautuneen salaseuran (Suomen Sisu) edustajana. Kaikkien sotilasvalan vannoneiden isänmaallisten suomalaisten velvollisuus on taistella tällaisia salaseuroja vastaan ase kädessä.

    Äänestä

  • YhäJärkiporvari kirjoitti:

    Ehkä siksi että Halla-ahon nettijuoksupojat eivät salli kenenkään muun kuin Halla-ahon puhua "tällaisista tosiasioista". Silloin kun joku muu kuin Halla-aho puhuu maahanmuutosta, nettijuoksupojat ovat välittömästi paikalla huutamassa Mestarinsa kunniaa.

    Se mistä pitää puhua on Halla-ahon tausta aseistautuneen salaseuran (Suomen Sisu) edustajana. Kaikkien sotilasvalan vannoneiden isänmaallisten suomalaisten velvollisuus on taistella tällaisia salaseuroja vastaan ase kädessä.

    Vastaisitkos muuten siihen YLE-huomiooni?

    Ja asiallisesti, kii-itos!

    (Tämä oli liikaa pyydetty.)

    Äänestä

Tosi "laadukkaat" lähteet teillä Halla-ahoa vastustavilla.

Koitas, jos kykenisit lukemaan tämän ihan alusta loppuun. Antamasi linkin kirjoittaja on yksi näistä neljästä "laatumiehestä". Jätän sinulle pieneksi aivonystyrävoimisteluksi selvittää ihan itse, että kuka on kyseessä.

http://www.halla-aho.com/scripta/sanna_ukkola_ja_iltasanomat.html

Oivat lähteet teillä! kertakaikkiaan!!!

Äänestä
  • Sinullehan ei kelpaa lähteeksi mikään muu kuin Halla-aho. Juotko jo Halla-ahon virtsaakin siksi että se maistuu niin makialle?

    Äänestä

  • YhäJärkiporvari kirjoitti:

    Sinullehan ei kelpaa lähteeksi mikään muu kuin Halla-aho. Juotko jo Halla-ahon virtsaakin siksi että se maistuu niin makialle?

    hyssyköille tekisi terää hankkia oikeita kokemuksia monikultista,itse 18v. (ihan oikeasti) Tukholmassa ja myös sen ghettolähiöissä asuneena voin todellakin jotain sanoa tästä ihanasta monikultista.
    eli kun aikansa katseli muslimitaustaisten miesten sikailua sekä halveksuntaa ja väkivaltaa kantaväestöä kohtaan,niin ei voi kuin ihmetellä miten se on mahdollista,on turha edes yrittää kertoa niitä juttuja mitä olen omin silmin todistanut,sillä ette te nuoret ja kokemattomat niitä uskoisi.
    Joten siinä suhteessa olen Halla-ahon kanssa samaa mieltä että muslimeita ei todellakaan pitäisi maahan päästää,he ovat yhtä kuin paha ongelma.

    Äänestä

  • YhäJärkiporvari kirjoitti:

    Sinullehan ei kelpaa lähteeksi mikään muu kuin Halla-aho. Juotko jo Halla-ahon virtsaakin siksi että se maistuu niin makialle?

    "
    Sinullehan ei kelpaa lähteeksi mikään muu kuin Halla-aho. Juotko jo Halla-ahon virtsaakin siksi että se maistuu niin makialle?
    "

    Kun Halla-aho esittää väitteitään, hän lähes poikkeuksetta antaa niille kunnon lähteet (Kuten esim. BBC).

    Lopullisen lapsellisen sokeutesi paljastit, kun väitit minun nojaavan VAIN Halla-ahoon.
    Ehei, sinä kakara, jos olisit jaksanut lukea perusteluni, olisit ehkä kyennyt tajuamaan, että käytin lähteenäni mm. YLE:ä ihan ilman että siinä missään kohtaa tarvittiin Halla-ahoa, vai oletko niin vainoharhainen, että luulet Halla-ahon päättävän YLE:n ohjelmapolitiikastakin.

    YLE ei kyllä tällaisista monikultturismille kiusallisista asioista mielellään puhu, mutta senkin alkaa olla jo pakko, koska se näyttäisi täysin naurettavalta jos se loputtomiin pimittäisi näitä seikkoja, koska monikultturismille kiusalliset seikat alkavat jo olla räikeästi kaikkien nähtävillä.

    Äänestä

  • YhäJärkiporvari kirjoitti:

    Sinullehan ei kelpaa lähteeksi mikään muu kuin Halla-aho. Juotko jo Halla-ahon virtsaakin siksi että se maistuu niin makialle?

    En ole muuten missään nähnyt esimerkiksi tuon Jussi K. Niemelän kiistävän sitä mitä Halla-aho sanoo hänestä tuossa antamassani linkissä (esim. se Halla-ahon väite, että vielä pari vuotta sitten Niemelä viritteli yhteistyötä Sisun kanssa).

    Äänestä

Missä on tuomittu ja millon?
Jutussasi sekoilet ja sekoitat asioita hyppimällä asioista toiseen, ei voi kun nauraa jälkikäteen junailtua juttua, ajankohtaisuudet asiat eivät kohtaa ajassa joten kirjoituksesta saa fiktion joka ei vastaa totuutta pätkääkään vaan on suunnattu henkilöä ei asijaa maahanmuuttoakohtaan, jota Halla-aho hallitsee.
Natsittelu ja karvas tappio häämöittää vihreitä ja samalla kaikkia valtapuolueita koska leväperäinen maahanmuutopolitiikka on jäännyt hoitamatta.
Natseja olette itse koska ette aja Suomenkansan etua, vaan hyysärinatsien etua ja valtaa joka sumentaa realipolitiikan arjessa elämiseen.
Ps:nen on aina oikeassa, punavihreät elävät utopiassa, pilvessä eivät maanpäällä.

Äänestä
  • Natsittelu perustuu viranomaistietoihin, koska RKP ja SUPO ovat todenneet Suomen Sisun (Perussuomalaisten todellinen johtoporras) natsimieliseksi järjestöksi. Kun me järkiporvarit natsittelemme, luotamme vain viranomaisten antamiin tietoihin.

    Äänestä

  • YhäJärkiporvari kirjoitti:

    Natsittelu perustuu viranomaistietoihin, koska RKP ja SUPO ovat todenneet Suomen Sisun (Perussuomalaisten todellinen johtoporras) natsimieliseksi järjestöksi. Kun me järkiporvarit natsittelemme, luotamme vain viranomaisten antamiin tietoihin.

    ........................................

    Äänestä

  • .............................. kirjoitti:

    ........................................

    Perussuomalaisten säihkyvä äly ja hienostunut sivistystaso sekä virheetön argumentointikyky siinä taas loistavat näemmä.

    Äänestä

  • YhäJärkiporvari kirjoitti:

    Natsittelu perustuu viranomaistietoihin, koska RKP ja SUPO ovat todenneet Suomen Sisun (Perussuomalaisten todellinen johtoporras) natsimieliseksi järjestöksi. Kun me järkiporvarit natsittelemme, luotamme vain viranomaisten antamiin tietoihin.

    Eikös natsit tehneet saman juutalaisille?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Uutta Nälkäkorpea kirjoitti:

http://nalkakorpi.wordpress.com/2009/01/06/halla-aholaisuuden-kritiikki-kommentoituna/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu