Näin pakkaskelillä voi köyhä Skoda-kuskikin tiivistellä ovet ulkosalla kaupungin kerrostaloparakin pihassa. Ohjeita kaipaisin?
Ja paljonko maksaa Biltemassa Skodan alkuperäistä suhisevaa ja paukkavaa soitinta parempi, varmaan parilla kympillä saa?
Ja paljonko maksaa Biltemassa Skodan alkuperäistä suhisevaa ja paukkavaa soitinta parempi, varmaan parilla kympillä saa?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin ja unohdit kysyä, että mistähän köyhä sen Skodan ensiksi voisi ostaa...!
Käytetynkin Ocun arvo kun on nykyään parasta A-luokkaa ...
Nykypäivänä on saatavilla pakkasen kestävää uretaania, sillä on näppärä korjata.Ohje tässä.Osta pullo tai pari uretaania ja tökkää muovinen kirkas putki paikalleen, no sitten suutin ovien tiivisteen väliin ja pursota reilusti.Odota vähän ja kaavi jäärapalla liiat pois.Tiivis seuraavana päivänä.heh heh hee,näin sitä itämaassa.
Kerronpa naapurille, jolla on riisikuppinsa kanssa kosteusongelmia.
täällä näin:
http://octavia-vrs.com/technical/door_carriers.htm
http://www.fabia-vrs.com/technical/door_carrier.html
Katsopa aikka tästä:
http://keskustelu.suomi24.fi/autoilu_show.fcgi?category=95&conference=564&posting=22000000021128874#22000000021128874