IDF:n edustajan mukaan kuolleitten joukossa oli Hamasin korkeat sotilasjohtajat Imad Abu Askhar ja Hassan Abu Askhar. IDF:n edustaja kertoi median edustajille, että kouluun oli asennettu miinoja, jotka aiheuttivat jälkiräjähdyksiä lisäten uhrien määrää. IDF esitti miehittämättömän pienkoneen ottamia kuvia tilanteesta, jotka osoittivat, miten koulun alueelta ammuttiin kranaatteja.
http://israelupdate.achlak.net/
http://israelupdate.achlak.net/
Vastaukset 3
Vanhimmat
totta. Kun kakasi epätasaväkistä "joukkuetta" kohtaa, niin kaikki keinot käytetään.
Tämä 45 vuotta kestänyt konflikti olisi ratkaistavissa, jos halua olisi. Lyhyesti sanottuna:
palestiinalaisvaltio pitäisi perustaa ehdottomasti.
Mikäli USA sanoo, että se perustetaan, niin se perustetaan. Israelilla ei ole vaihtoehtoja. Taitaa vain olla niin, että USA:lle ja monille muillekin valtioille on edullista säilyttää nykyinen tilanne.
"IDF:n edustajan mukaan kuolleitten joukossa oli Hamasin korkeat sotilasjohtajat Imad Abu Askhar ja Hassan Abu Askhar."
No pitäähän koulussa olla opettajiakin, eihän se koulu muuten olisikaan.
"miten koulun alueelta ammuttiin kranaatteja. "
No pitäähän koulussa harjoitella, eihän se muuten mikään koulu olisikaan.
Propagandaa,älkää hyvät ihmiset uskoko näitä,olettepa sodasta mitä mieltä hyvänsä,valhelonkerot ja asiamiehet toimivat täälläkin!