Eli missä paikoissa Oulussa voi käydä ilmaisissa (miel. nimettömissä) sukupuolitautitesteissä? Onko Oulun yliopistollisessa sairaalassa sukupuolitautien poliklinikkaa, jossa voisi käydä testeissä ilman ajanvarausta? Tai onko Oulussa muuta paikkaa missä testeissä käyminen onnistuu ilman ajanvarausta?
Sukupuolitesti paikat Oulussa?
4
6334
Vastaukset
- varmaankin
terveyskeskuksia löytyy Oulusta monia. Lääkäriä sitoo vaitiolo velvollisuus ja ne on nähny ja kokenut kaiken. Olet vielä hengissä , lääkäriin tullaan vaikka pää kainalossa.
- ???
Niin onko? Pystyykö esim. OYS:ssa käymään ILMAISISSA testeissä ja ILMAN AJANVARAUSTA? Jos niin millä puolella? Ihotautien poliklinikallako? Onko kenelläkään kokemusta kuinka kauan odottaminen kestää ja saako tulokset heti samalla käynnillä?
- Näin se menee
Soitat kiltisti omaan terveyskeskukseen ja kerrot että haluat tehdä sukupuolitautitestin.
Käyt antamassa pissanäytteen labrassa seuraavana päivänä(ei ole tiettyä kello aikaa). Odottelet n. viikon soittoa, jossa kerrotaan mitä pissastasi löytyi, tai löytyikö yht mitään.
Sukupuolitautitestit ovat täysin ilmaisia.
OYSssa ei ole sukupuolitautipoliklinikkaa, käsittääkseni se on ainoastaan Helsingissä. - ???
Näin se menee kirjoitti:
Soitat kiltisti omaan terveyskeskukseen ja kerrot että haluat tehdä sukupuolitautitestin.
Käyt antamassa pissanäytteen labrassa seuraavana päivänä(ei ole tiettyä kello aikaa). Odottelet n. viikon soittoa, jossa kerrotaan mitä pissastasi löytyi, tai löytyikö yht mitään.
Sukupuolitautitestit ovat täysin ilmaisia.
OYSssa ei ole sukupuolitautipoliklinikkaa, käsittääkseni se on ainoastaan Helsingissä.Itselläni ei ole oireita, mutta haluaisin kuitenkin että minulle tehtäisiin sukupuolitautitestit koska entinen poikakaverini petti minua, ja koska niin moni sukupuolitaudeista voi olla myös oireettomana tai sitten oireita ei ole osannut yhdistää sukupuolitautiin.. Ja olen jo kerran yrittänyt paikkakuntani terveyskeskuksestani saada sukupuolitautitestit, mutta eivät meinaa millään alkaa tekemään testejä, kun minulla ei ole mitään oireita. Kuulin että Oulussa OYS:ssa voisi käydä ihotautien poliklinikalla suklupuolitautitesteissä ilman ajanvarausta? Onko tosiaan näin? Ovat testit sielläkin ilmaiset?
Onko kukaan käynyt terveyskeskuksessa sukupuolitautitesteissä, vaikka ei ole oireita? Mitkä kaikki testit teiltä otettiin? Itse haluaisin kaikki mahdolliset, klamydia, tippuri, kuppa, HIV, hepatiitit yms. Niin ja voiko herpes testeissä käydä vaikka ei ole oireita eli voiko testeillä selvittää kantaako herpestä siis sitä 2 tyypin eli ei huuliherpestä vaan genitaaliherpestä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061