Maanantaina 12.1 Kärnä aloittaa uuden poliittisen uran suur Joensuun valtuustossa. Mitähän silloin siellä tapahtuu. Ens viikolla tiedämme mitä tulossa on. Veikkaan, mitä on alussa sitä tullee olemaan seuraavat 4-vuotta. Kärnän Ilomantsin valtuustokauden ajoilta parasta oli kun Kärnä pani virkamiehiä ruotuun, näytti Olli Summalallekin missä kaappi seisoo. Kärnä todisti, valtuuston kokouksissa virkamiehet ovat valtuutettujen palvelijoita.
Kuinka Kärnä aloittaa Joensuussa
Ilomantsilainen
5456
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
joku joka YRITTI.nyt on kaikki asiat ennallaan.MIKSI te odotatte jotakin tapahtuvan
kunnan asioissa kun kukaan ei uskalla päätään avata.
Kärnä sentään uskalsi sen tehdä.Minä paskat välitän kenenkään aivottomien kannanotoista,
tiedän minne ne valahtaa.
KÄRNÄ OLISI OLLUT HYVÄ.ISOMMALLA HOOLLA.
... vaan ei rakentavasti. Paljon kului kallispalkkasten ihmisten aikaa ja veronmaksajien rahaa, kun jonninjoutavaan tarttui. Ne oikeat asiat menivät sitten ohitse. Ja eihän täällä toimijoista hyviä ollutkaan Kärnän mukaan kuin Kärnä - toisissa oli kovasti puutteita. Onneksi hän saa nyt Sinulta tukea toimintaansa kaupungissa.
mutta löytyyhän Jsuusta yli 100 samanmielistä kuin Kärnäkin
Ymmärtäkää nyt hyvät ihmiset että Kärnän tavasta vastustaa kaikkea ja jarruttaa päätöksentekoa ei ole kenellekään hyötyä. Veikkaan ja tiedän että jos Kärnä jatkaa samalla junttilinjalla Joensuussa, enemmistö jyrää (onneksi) ja asiat hoidetaan. Yksi demokratiamme huonoista puolista on se kun myös niitä, joilla ei ole koskaan mitään rakentavaa tai hyödyllistä sanottavaa, on kuunneltava. Onneksi yrityselämässä tuollaisista jaruttajista pääsee nopeasti eroon. Jos roikkuu päätösten jarruna kuin paska saappaassa, ei toisaankaan näytä kenellekään "kaapin paikkaa".
Nytpä oivallisin, että Kärnänkös aikoihin meidän kunnallispolitiikka sai rähinämaineen. Totta vie oli kiusaalista, kun mies oli mediassa lähes jokaisen kokouksen jälkeen ja vesiperän veti. Ei ole politiikka Kärnän heiniä.