Ylläpitäjä ajapi oli jossakin kilpirauhasfoorumilla valittanut taloudellisista vaikeuksistaan, kuka antaa rahaa tuollaiselle joka ei pysty omiakaan raha-asioitaan hoitamaan? herää epäilys että kerää rahaa tuleviin ulkomaanmatkoihin, sillähän on joku lääkäri Belgiassa? Sinisilmäiset hölmöt lahjoittakoon :DD
uuden palstan rahankeräys on
arveluttavaa
341752
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
ihan hillittömästi.
Omat koirat puri, eikä kukaan kehu sinua. Päin vastoin, kritiikki tuli tuutin täydeltä. Alkoiko potuttaa kun uusi palsta saakin paljon kannatusta. Ajapi ei ole ehdottanut mitään rahankeruuta ja tiedät sen hyvin, sinä kateellinen ihminen. Pidä vain palstasi kiinni.
Missään tapauksessa sitä ei pidä avata enää kaiken maailman häiriköille jotka kirjoittavat sinne kilpirauhasen toiminnastaan. EI MISSÄÄN TAPAUKSESSA. Tulee hirveästi sitä roskapostia.
sinne uudelle palstalle tulee...
heti kun se JURIDISESTI on mahdollista!
Mene maukumaan muualle!
tulee lahjoitukset! Tsemppiä vaan tiimille. Kun palsta on kohta valmis, ei tarvitse näitä juttuja lueskella.
hieno ajapi, oot kampittanut lekurin. NO uudelta palstaltahan saakin sitten asiantuntevia ohjeita. Ei mitään kitinöitä ja väärin ja siirretään ja avata ei hyväksytä, poistetaan, poistetaan, .... tiukkikset hornaan.
DD aika läpinäkyvää DD pärjäile vaan keitostesi kanssa ja pidä palsta kiinni. Niin se pysyy ilman roskaposteja. Upeaa ajattelua.
kaikkien etu, että on kaksi palstaa. Tiukkisten ja rentojen. Ei se sulta pois ole.
ellet sattunut sitä tietämään aikaisemmin. Palstalle rekisteröityvät esittivät tuon rahankeruun, ei ajapi tai tiimi joka palstaa kokoaan. Itse asiassa se olin minä, enkä ole palstan tiimiläisiä. Joten älä nyt valehtele.
Rahan keruu on hyvä idea ja mainoksilla voi tienata lisää ja jos vielä on rahapulassa, sen parempi kerätä sitä rahaa. Ei se sinulta pois ole, jos juridisesti homma on OK.
Kyllä uusi palsta tukea saa, tavalla tai toisella. Älä siitä huolta kanna!
Onko se sinusta myös arveluttavaa? Onko Kylmiksellä ja tiimillä raha-asiat kunnossa ja mistä sen tiedät?
Eikös olekin aika typerää vatuloida toisten raha-asioita? Joten lopetatko ihan sovinnolla ja menet itseesi ja omaan rahankäyttöösi ja pysyt siinä.
Mikäs pikku natsi siellä yrittää sensuroida toisten viestejä? ;))
jolla keittää tosi usein. Ei ole kylmä tytteli.
kanssa keskustelija(t) pitää saada hoitoo :))
Minne haluat mennä?
Ääliömäistä haukkua täällä. Molemmille palstoille on tilaus. Ei siinä ole mitään ristiriitaa!
viestisi. Ei tässä pitäisi mitään ongelmia olla, vaikka uusi palsta tuleekin.
Toivottavasti tämän tyyppinen keskustelu ei siellä ole mahdollista!
luin että olisi vapaamielinen palsta tulossa?
ei auta ketään, oli kippari vajalla tai ei. Joten asiatiedoilla eteenpäin.
Anna vanhan palstan olla, samoin siellä kirjoittavat ja hehän voivat olla molemmilla palstoilla, myös itse ylläpito.
Ei nipoteta, eikä kettuilla.
palstan ja pääsin sinne jo rekisteröitymään. Odottelen vain uutta palstaa ja kirjoittelen ja luen molempia.
Ilman uutta palstaa, vanha olisi ollut kiukuttelun vuoksi vielä pitkään suljettuna. Nyt avautui nopeasti, joten KIITOS tästä.
joten toimihan tämä uusi palsta jo meidän eduksi. Katson nyt miten toimii ja päätän mitä tehdä sen jälkeen. Kahdella palstalla en jaksa olla, enkä kestä kieroilua.
Sillä saa kierroksia hiipuvaan rauhasen, ei ole mitään syytä lopettaa parjausta ja voidaanhan sitä sitten jatkaa siellä uudella palstalla.
harrastavat vanhat sinne jäävät, uudet ovat kertoneet totuudet, ei juuri muuta. Hyväksikin maininneet palstaa, mutta ylläpidossa on ollut pahoja vaikeuksia monin tavoin. Ei nappaa se palsta, mutten sitä nyt haukkusikaan.
pitihän se arvata. Mitäs vaikeuksia sillä on ollut?, ihanko hoidossa asti?
on se uuden palstan osoite? Luin täältä viestejä että uusi olisi mutta mitään osoitetta en sinne ole löytänyt? Kävisin vilkasemassa.
Malta vielä hetki. Palsta ei ole vielä auki mutta aukeaa kait muutaman päivän sisällä.
Päästään avaamaan viikolla 3, eli ensi viikolla :)
Vielä pieniä fiksauksia, niin saadaan homma toimimaan! :D
Mä haluun keskustella asioista ihan ilmatteex. En minäkään vähiäpennosiani tuhlais mihinkään keskustelupalstaan :). Ei tuntuis munkaan mielestä oikeen luotettavalta toiminnalta.
Missä uusi palsta on rahaa keräämässä?
En tiedä minäkään, mut jotain sellasta täältä luin, et sellanen palsta olis kehitteillä.
Palsta toki on kehitteillä mutta ei sinne mitään rahoja olla keräämässä.
kauheesti edes keskustella, jotta pistäkää lahjoituksen pyörimään vain.
voi ikinä laittaa foorumia pystyyn sitten vaikka haluaisit...se kun ei ole ilmaista!!
Minä mielelläni kyllä osallistun vähistä rahoistani kustannuksiin, koska tiedän, että niitä tulee pakosta.
Näin haluan myös osoittaa arvostukseni toisen tekemiä hommia foorumia kohtaan. Ymmärrän kyllä sen vapaehtoisuuden asiaan, mutta haluan maksaa "omat kuluni" omasta pussista, ettei palstan pitäjän tarvi niitä maksaa omasta laihasta pörssistä. Riippuen foorumista ja koosta kulut voi olla hyvinkin satoja euroja kuussa.
foorumilla rahaa kerättiin, eikä tulos ollu edes kummonen. Ja tällainen show, ääliöt.
myös kulut, ei vain ilot. Ei kukaan voi odottaa toisilta jatkuvasti vain apua, antamatta itse mitään. Jos ei euroa tai paria ole heittää yhteiseen laariin, niin tilanne on tosi paha. Sekin on ymmärrettävää, mutta asenne on silloin muuta kuin ylimielinen repostelu toisten rahankeruusta asiallisiin kuluihin.
Eikä se rahankeruu kuulu kuin niille jotka siihen osallistuvat tavalla tai toisella ja ehkä sille juridiselle puolelle. Ei sitä tarvitse etusivulle laittaa, se ei kuulu niille joita eivät siihen osallistu.
Tässä vanha palsta ja sen rahankeruu oli TÄYSIN oikeassa. On typerää itkeä ja repostella asiaa, josta ei tiedä mitään! Se on silkkaa ilkeyttä ja siitä voi ottaa keneltä vain oikeudet ko. palstaan pois ikuisesti.
Kysellä voi, siinä ei ole mitään pahaa. Juoruilu ja asioiden paisuttelu se ei ole mistään kotoisin!
Sitä täällä eivät tee ne, jotka uutta palstaa ovat rakentamassa. Tämä paskan jauhanta se tuli ihan jostakin muualta. Joten uusi palsta on todellakin tervetullut kaikille niille, jotka haluavat aloittaa alusta. Sen voivat tehdä myös ne, jotka nyt menivät yli kirjoituksissaan.
Aina voi aloittaa alusta ja välttää virheitä joita tuli tehtyä. Se on sitä kasvua.
Rahankeräyslupaa ei tarvita päiväkodin ryhmän, koululuokan tai vakiintuneen opinto- tai harrasteryhmän suorittamaan rahankeräykseen, jos rahankeräyksen toimeenpanoon liittyvistä tehtävistä vastaa täysivaltainen henkilö. Rahaa saadaan kerätä edellä mainittujen tahojen tilaisuuksissa, jos kerätyt varat käytetään opiskelun tai harrastustoiminnan edistämiseen. Rahankeräyslupaa ei tarvita myöskään yleisen kokouksen järjestäjänkokoukseen osallistuvien keskuudessa suorittamaan rahankeräykseen silloin, kun yleinen kokous järjestetään sisätiloissa.
mihin kohtaan tää juttu pätee.onko se opinto vai harrasteryhmä vai päiväkotiryhmä, mikä on täysivaltainen henkilö.miten voidaan todistaa mihin raha menee.onko foorumi kokous joka järjestetään sisätiloissa.