Suomen oikeistoporvarit ovat niin pihalla ja täysin sekaisin ettei kukaan heistä ole sovelias presidentiksi, siksipä seuraavakin presidentti on demari.
Seuraavakin pressa on demari
Kaija K.
7260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ja kyllä kansa sen tietää...
juuri demarit. Aleneva kannatuskäyrä sen todistaa.
Kohta persut ohittavat kannatuksessa vasemmistoliiton.
Odotellaan, odotellaan! Sepä vasta olisikin mielenkiintoista. Sitäpaitsi Vassareiden eduskuntaryhmä on täynnä eläkeikäisiä ukkoja. Eipä taida muita tuo vasuriaate enää kiinnostaa.
Kun pressan vaalitaistelu on kiihkeimmilään. Niinistöllä on 85% gallup kannatus Tuomiojan 12% vastaan. Venäjä sulkee kaasuhanat, vääntää sähkö stöpselin stop asentoon ja kaikki kaupankäynti loppuu kuin "kirveen silmään" ja pakkaset on kovat.
Lisäksi Venäjällä tapahtuu ohjuskokeissa virhe, kymmenkunta ohjusta suuntautuu vahingossa Suomeen ja sattuvat osumaan sähkön jakelun kannalta strategisia kohteita
Suomen eduskunta säätää yhdessä päivässä poikkeuslain jolla Tarja Halonen valitaan koko elämänsäajaksi presidentiksi lisätyin valtaoikeuksin.
Kyllä Suomenkansalle viisikautta sossupressaa,
peräkkäin riittää.Ja se on ollut niinkuin,
Matti Nykäsen mäenlasku ,että alaspäin on aina
tultu.Ja nyt mäenlaskussa onkin edessä vastamäki,
joka on mahdottomuus tuolle joukkueelle,joka
MENEE ALASPÄIN NIINKUIN LEHMÄNHÄNTÄ!!
KARJALATAKAISIN !!
RINTAMAMIEHENPOIKA!!
demareilla ei ole ketää järkevää ehdokasta, eikä sdp ole enään muutenkaan suosittu puolue, kokoajan hiipuu kannatus.