Miten suhtautua mieheen, joka kertoi, että yli kuuskymppisillä ihmisillä ei tee mitään ja ei kannata elää yli kuuskymppiseksi. Hän kertoi, että aikoo aikaansaada sen, että oma lapsi kuolee kuuskymppisenä ja hän aikoo pitää siitä huolen. Saman logiikan mukaanhan mies olisi tappanut itsensä kuuskymppisenä...Hoitoonohjaukseenko?
Toisen kuoleman aiheuttaminen?!!!
tsekkausta
2283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tekstiä tämäkin että.
ensinnäkin, miksi ihminen on hengissä jos yli 60vuotiaaksi ei kannata elää? mikä logiikka on siinä että tappaa toisen - ja miten vanhus (yli 80vuotias) tappaa yleensä 60vuotiaan.
anteeksi, todella outoja kirjoittelet.
yleisesti tappouhkauksista tulee ilmoittaa poliisille, laiton uhkauskin on rikos ja siitä tulee vähintään sakot. Eli nyt menet poliisilaitokselle ja ilmoitat sinne asiasta, poliisit toimittavat kyllä sinut tai tämän vanhuksen hoitoon.
Toi mitä kirjoitin on tosi juttu! Tyyppi puhuu muutenkin outoja ja vaikuttaa vinksahtaneelta. Pitäisikö hänen uudelle rouvalleen kertoa asiasta; elävät vielä kuherruskuukautta? Voisin kyllä hyvin kuvitella, että hän ajaa lapsensa "hulluuden partaalle". Tyypin suvussa mielisairautta on esiintynyt itsemurhaan asti.