Saabin surkeus syvenee

tämä on suora seuraus olemattomista innovaatioista ja surkeasta laadusta.

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2009/01/17811&sort=false
10669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

sillä tojotallas, kateellinen olet SAABisteille kuitenkin. Eihän se koskaan olekaan ollut "joka pojan" auto ja parempi niin.

Äänestä

Itselläni on ollut monta automerkkiä ja olen ajellut erittäin paljon pitkin Eurooppaa. Pitää sanoa, että yksi parhaista ja vaivattomimmista on ollut Saab. Eihän heillä pienenä "pajana" ole ollut (siis silloin kun olivat itsenäisiä) varaa pahemmin malleja kehitellä, mutta hyviä teknisiä innovaatioita ovat aina tuoneet ja ne ovat jopa toimineet. Laatu on varmaan ihan yhtä hyvää kuin muillakin. Harmi vaan, että noin jenkkilän tehtaat saavat nykypäivänä kuseen niin monta perinteistä merkkiä.

Äänestä

Huippumallien on myynti on pudonnut vielä enemmän, hinnan pudotuksesta käytettyjen osalta nyt puhumattakaan. Siipä Saab on itseasiassa parantanut asemiaan Premium luokassa.

Äänestä
  • Saab on huippu Vectra, ei sen enempää.

    Äänestä

  • mitkä ovat sen kriteerit ?

    Äänestä



  • ei yleinen kirjoitti:

    Saapi on halpiskamaa, kehitetty ooppelista, ooppeli taas on automaailman pohjasakkaa.

    paitsi tojotistien mielipide. Henkisesti alamittaiset kateelliset yrittävät pönkittää olematonta itsetuntoaan provoilemalla.

    Äänestä

  • kaikkien muiden kirjoitti:

    paitsi tojotistien mielipide. Henkisesti alamittaiset kateelliset yrittävät pönkittää olematonta itsetuntoaan provoilemalla.

    jonkun umpisaabistin mielipide ei vaikuta mihinkään. saabisti vain yrittää pönkittää heikkoa itsetuntoaan provoilemalla tällä palstalla,, säälittävää.

    Äänestä

  • tajua jo kirjoitti:

    jonkun umpisaabistin mielipide ei vaikuta mihinkään. saabisti vain yrittää pönkittää heikkoa itsetuntoaan provoilemalla tällä palstalla,, säälittävää.

    ja mikäs siinä hyviä autojahan Saab on aina tehnyt. Kalliinpuoleisia mutta hyviä ja hyvää ei saa halvalla. Ja onhan se melkeinen kotimainen.

    Kävin tänään katsomassa Opel Insigniaa, mutta Saab 9-3 sisätilatkin on suuremmat. Kyllä Saab on edelleen kova sana Premium luokassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei uutta kirjoitti:

tämä on suora seuraus olemattomista innovaatioista ja surkeasta laadusta.

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2009/01/17811&sort=false

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu