Kovasti kiinnostaa, onko vanhan kansan keinoja kaksosten "saantiin"? ;)
Vai onko ainoa tapa "yrittää" onnistua monisikiöisessä raskaudessa olla hormonihoidoissa, keinohedelmöityksessä tms.
Vai onko ainoa tapa "yrittää" onnistua monisikiöisessä raskaudessa olla hormonihoidoissa, keinohedelmöityksessä tms.
Vastaukset 4
Vanhimmat
taida mitkään muut keinot auttaa.
Kyllä itsestään ainakin minulle nämä kaksoset tuli. Ei ollut mitään vippaskonsteja. =)
Eikä myöskään hedelmöitymishoitoja.
Suvussa kyllä on ainakin 4 kaksoset.
kaksoset? Ittelle on kaksi pientä tulossa, ihan pyytämää ja yllättäen, ja oli karmea järkytys näin ultrassa että kaksihan siellä potkii. x)
No, alkushokista on selvitty mutta.. kiinnostaisi tietää miksi joku ihan ehdoin tahdoin kaksoset haluaa. Tokihan siinä hyvääkin on, mutta rankkaa aikaa kaksosten saaminen tietää mikäli kokeneempia on uskominen.
Eihän näillä asioilla tosiaan ole järjen kanssa tekemistä ;) Meillä on iso siskoskatras ja ollaan aina riennetty vauva-aikana toistemme avuksi. Pikkusiskolle siunaantui kaksoset ja tuli sitten melkein asuttua heidän kodissaan, kun lasten isä oli paljon omassa yrityksessään töissä. Eli olen nähnyt ja elänyt tuplavauva-arkeakin.
Ei siinä siis illuusioita söpöstä kaksoparista ole mukana, mutta muuten ihan puhtaasti tunnepohjalta mennään :)!