Sandels vanhaa?

Sandels

Löysin vanhan kaljatölkin ja tahdon tietää kuinka vanhaa se todellisuudessa on. Eli kun Sandels kaljatölkin pohjassa on parasta ennen -päivämäärä (09/07), onko se formaattia mm/yy vai yy/mm? :)

tätä kirjottaessa tuli niin jano että juon sen päiväyksestä huolimatta.

3

1687

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • herlokki solmunen

      Josko suoritamme pienen päättelyn näin yhes koos.

      Toisaalta jos tiedämme että oluen myyntiaika on puoli vuotta ja toisaalta tiedämmä että löysit vanha tölkin ja taas toisaalta tiedämme että nyt on tammikuu 09 niin siitä voimme vetää sen johtopäätöksen että täytyy hakea toinen olut.

      • vanha nakki

        Mikä ihmeen puoli vuotta? Herää tähän päivään ;)


      • gubbis

        En Olvin "parasta ennen"-ajoista tiedä, mutta esim Sinebrychoffilla pullotetuissa oluissa kyseinen päiväys on 6kk pullotuksesta, kun taas tölkeissä 12kk.

        http://koff.fi/


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      205
      5277
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      4984
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      11
      4568
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      121
      2017
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1761
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      69
      1592
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      12
      1396
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      89
      1265
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      378
      1245
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1085
    Aihe