Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Huuhtelu

En ole koskaan harrastanut peppuseksiä, mutta kiinnostaa kovasti.
Eikös olis hyvä jollakin tapaa tyhjentää suoli ennen peppuseksiä?
Kertokaa (ASIALLISIA) vinkkejä/neuvoja miten se tehdään...
Ja huom! olen siis kokematon, että melko tarkkoja neuvoja kiitos!!
96847
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Esim. apteekista tai luontaistuotekaupoista saa ostaa semmoisia pusseja, joilla voi kotona suorittaa suolihuuhtelun. Hyvin yksinkertaista ja helppoa, tarpeeksi vain vettä (käden lämpöistä) suoleen ja se tulee sitten itsellään ulos putsaten koko suolen samalla.

Äänestä
  • Apteekin pussit ja pienoisperäruiskeet ovat tosiaan ihan hyviä tähän tarkoitukseen.

    Mutta vielä helpommalla pääsee aivan tavallisen käsisuihkun kanssa: Säädä suihkun lämpötila kädenlämpöiseksi ja paina sitten suihkun suutin peppua vasten ja rentoudu, niin vesi menee sisään - sen kyllä tuntee. Kun tuntuu täydeltä niin mene pytylle istumaan ja laske vesi ulos.

    Tuplavarmistusta kaipaavat voivat vielä toistaa saman uudelleen, silloin ei taatusti tule pepusta mitään ylimääräistä mukaan!

    Joku tuossa taivasteli että on se luonnotonta kun peppu pitää huuhtoa peppuseksiä varten. Eihän se ole luonnotonta, kyllähän ne "luonnollisetkin" vehkeet pestään ennen seksiä - onhan se silloin molemmille mukavampaa.

    Äänestä

Voi herranen aika kyllä on aikoihin eletty kun täytyy oikein paastota ja tyhjentää perse että saa kyrpää peräsuoleen, SAIRASTA.Se suoli on paskomista varten, joka reikä ei ole kyrvälle tarkoitettu, nykyihmiset on sikailijoita.

Äänestä
  • Anaaliseksiä on varmasti harrastettu niin kauan kuin ihmisiäkin on ollut.

    Äänestä

Ei tarvi muuta kun istut wc pytylle otat bidetta käsisuihkun käteen ja painat anaaliavasten renroudu ja anna veden mennä sisään sit kun tuntuu täydeltä niin päästät vaaan ulos sama kannattaa toistaa niin monta kertaa että huuhteluvesi on puhdasta, ei muuta kun hauskoja hetkiä sulle

Äänestä
  • Otat sen WC:n käsisuihkun/alapääsuihkun irroitat sen suihkuosan ja laitat tilalle mustekynästä kärkiosan siis sen kuoren. Nyt hana ihan vähän auki ja kynän päästä tulee pieni vesisuihku, ei saa olla liian iso suihku. Laitat kynänpään pyllynreikään ja lasket sopivan määrän vettä sisälle ja lasket sitten vedet pyllystä pönttöön. Huuhtele niin monta kertaa että tulee pelkkää vettä.

    Sitten irroitat kynäosan suihkusta ja ruuvaat sen takaisin kynään, kynä on taas käyttökunnossa kuten pyllysikin ;)

    Äänestä

kaikkein helpoin tapa on huuhdella suoli irrottamalla bidee suihkusta suihkuosa ja laittaa suihkuletkun pää tiiviisti reiän kohdalle. vältä liian kovaa veden painetta muuten roiskuu. helppoa ja toimii varmasti.

Äänestä

Ei se aina huuhtelua edellytä. Ei meillä mitään erillisiä suolihuuteluita tehdä. Pestään toki ja hyvin, muttei mitään peräruiskeita oteta. Ikinä ei ole yllätyksiä tullut. Jos takaosa ei ole kunnossa tätä varten, saa vaimo kyllä ilmaistua -"pääsy kielletty". Ei siinä kummempaa. Ja sille yhdelle, joka nykymenoa päivitteli, niin anaaliseksi on kyllä vanhimpia raskauden välttämiskeinoja. Anaaliseksiä on kuvattu mm. atsteekkien saviastioissa. Kaikki, mitä nyt tehdään on osattu aina. Seksi on nimenomaan semmoista, missä pyörä keksitään aina uudestaan. Omat isovanhempammekin tiesivät näistä aika lailla. Ainoa on, että ottaa ensiaskelet anaaliseksin kanssa kiirehtimättä. Kaikki eivät siitä nauti ja se on sitten niin. Paljon liukuvoidetta, ja ensin sormella, sitten kaksi sormea jne. Kipua ei pidä tuntuman.

Äänestä
  • pesemättä perseesee..mielellää jonkun ripulin aikana ni saa parhaat kiksit..ei teistä vaniljoista ole mihinkään, ette osaa edes perseeseen naida ilman että se desinfioidaan 10 kertaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloittelija-69 kirjoitti:

En ole koskaan harrastanut peppuseksiä, mutta kiinnostaa kovasti.
Eikös olis hyvä jollakin tapaa tyhjentää suoli ennen peppuseksiä?
Kertokaa (ASIALLISIA) vinkkejä/neuvoja miten se tehdään...
Ja huom! olen siis kokematon, että melko tarkkoja neuvoja kiitos!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu