Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kenosta.

Moikka!! kysymys kuuluu miten voipi kenosta saaha vaikka esim tonnin?? pitääkö laittaa kertain kaksinkertasena vain miten??
71743
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ei mitenkään

Äänestä

Ei mitenkään!

Äänestä

Veikkaus ei petä, mutta ei kerro myöskään totuutta.
10 oikein vaatii 2,14miljoonaa riviä ja palautusprosentti on 55 eli 3,9miljonaa riviä, että saa varmasti kymmenen. Tonni vaatii kahdenkymmenen tuhannen sijoituksen.

Äänestä

Helppoa rahaa ei ole.

Äänestä

kenoa kutostasolla kahden euron panoksella viisi perättäistä kierrosta. Kävihän peikkomainen flaksi. Ensin tuli 40,-, sitten 2 euroa, ja lopuksi 840,- euroa. Siitä ei ihan tule tonnia, mutta läheltä liippaa.

Äänestä
  • niin häviit kaikki takas

    Äänestä

  • Yllyttäjä kirjoitti:

    niin häviit kaikki takas

    On mukava seurata, tuleeko kenosta isoja voittoja
    enää ennen 16.2 kenellekään. Veikkaa että ei

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kenottaja kirjoitti:

Moikka!! kysymys kuuluu miten voipi kenosta saaha vaikka esim tonnin?? pitääkö laittaa kertain kaksinkertasena vain miten??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu