keskon pirkkatuotteet

kuluttajalle kalliita.
entäs terveys vaikutukset, kuka vastaa?
alkuperäismaan merkintä puuttuu.
2199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mistä kotoisin ja siksi nimi Pirkka saa kyllä vähän kyseenalaisen kunnian mutta se on sitä globaalia markkinatalaoutta. Laatukin on vähän sitä sun tätä.

Äänestä
  • Opiskelijoiden on pakko syödä kyseistä paskaa ja pitkällä tähtäimellä pilata terveytensä.

    Itse olen Ipun kannalla, mutta tietämäni mukaan porvareita äänestämään erehtyneet opiskelijat joutuvat syömään Pirkka-tuotteita kun suomalaisiin ei ole varaa - kiitos heidän äänestämiensä Kepu/Kok/SDP-päättäjien!

    Joskus viime vuonna tuli TV:stä dokumentti Itävallan massatuotannosta.. hyi helv.

    EU on sieltä mistä ei viitsi sanoa.. ^_^

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


halpatuontiako kirjoitti:

kuluttajalle kalliita.
entäs terveys vaikutukset, kuka vastaa?
alkuperäismaan merkintä puuttuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu