Onko todella niin, että jos on ollut 2 v sopimus jota jäljellä esim 6kk ja alkuperäisestä sopimuksesta tippunut Ylen,4, ja 2 urheilukanavaa. Eikö ole riittävä syy sopimuksen purkuun ?
Eikö todella
3
752
Vastaukset
- mikkikissa
Ei pysty ilman tosi painavaa syytä purkamaan... Työttömyys konkurssi tai kuolema taisivat olla niitä joiden avulla tuon määräaikaisen pystyy purkamaan. No onhan tuosta paketista kadonnut noin 10kanavaa 2vuoden aikana.
2007 tilanne näytti mukavalta piti alkaa näkymään sub ja mtv3.- ollut
tyytyväinen. Se on jännä homma, miten ajatellaan aina noita asioita, jotka vaan poistuvat. Mutta vuoden aikana on tullut myös 10 kanavaa lisää. Maikkarin 6 kanavaa ja 4 HD-kanavaa. YLEN kanavat saa muutenkin ilmaiseksi antennista ja sporttia tulee mielestäni aivan tarpeeksi vieläkin Sporttikanavalta, Xtra ja TV6 kanaviltakin.
- "tyytyväinen"
ollut kirjoitti:
tyytyväinen. Se on jännä homma, miten ajatellaan aina noita asioita, jotka vaan poistuvat. Mutta vuoden aikana on tullut myös 10 kanavaa lisää. Maikkarin 6 kanavaa ja 4 HD-kanavaa. YLEN kanavat saa muutenkin ilmaiseksi antennista ja sporttia tulee mielestäni aivan tarpeeksi vieläkin Sporttikanavalta, Xtra ja TV6 kanaviltakin.
Jos nuo kriteerisit riittää heidän ohjelmistoon, niin pidä ihmeessä kanavasi jatkossakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent1443092Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2342958Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär1732179Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa341729En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1191618Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina2121361Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa64986viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu13979- 110898
Ei rakennuslupaa
Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?83891