Olisi aloittelijana

Niin siis, että
Minkälainen suodatin sopii Juwel rio 240l akvaan?
Minkälaisia kaloja tuonne kävisi ja monta?
(kysyn lisää jos tulee kysyttävää:))
8380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hankippa Markku Varjon uusin akvaariokalat-kirja ja valittet sieltä mistä tykkäät ja listaat ne niin katsotaan sitten mitkä kalat käy yhteen, sun vesiarvoihin ja akvaarioon? :)

Äänestä
  • tämä kirja hyllyssäni!=)

    Äänestä

  • Kuparibarbi, leväbarbi, kuonobarbi, jokin seeprakala,kuusiraitabarbi, levänuoliainen(ko), pikkutetra, kardinaalitetra tai neontetra, hohtomonninen, somamonninen, linjamonninen, jaguaarimonninen, pandamonninen, pilkkumonninen, miljoonakala, loistokääpiöahven, taistelukala.. siinä ne taisi olla..(olisi kiva joku pikkurapu sinne kanssa)
    ajattelin akvaani hiekkapohjaa ja akva on siis juwel rio 240l.

    Äänestä

  • tässäpä on pieni lista: kirjoitti:

    Kuparibarbi, leväbarbi, kuonobarbi, jokin seeprakala,kuusiraitabarbi, levänuoliainen(ko), pikkutetra, kardinaalitetra tai neontetra, hohtomonninen, somamonninen, linjamonninen, jaguaarimonninen, pandamonninen, pilkkumonninen, miljoonakala, loistokääpiöahven, taistelukala.. siinä ne taisi olla..(olisi kiva joku pikkurapu sinne kanssa)
    ajattelin akvaani hiekkapohjaa ja akva on siis juwel rio 240l.

    26 paikkeille

    - kuusiraitabarbi parvi 10päätä
    - kardinaalitetra parvi, 30päätä
    - pari monnisparvea 6päätä
    - loistokääpiö pariskunta (tarkkana, ovat vaativia kaloja), erittäin herkkiä nitraatillekin


    TAI


    24 paikkeille

    yli 50 neontetraa
    20 seeprakalaa
    viileän veden monnisia reipas parvi


    PYRSTÖRAVUT OMAAN LAJI AKVAANSA :)

    Äänestä

Pitääkö huuto.netistä ostettu akva kypsyttää?? (tietysti(kö))?

Äänestä
  • Miten huutonet muuttaisi sen asian ;)

    Äänestä

  • fish KING kirjoitti:

    Miten huutonet muuttaisi sen asian ;)

    ...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vähäisen kysyttävää... kirjoitti:

Niin siis, että
Minkälainen suodatin sopii Juwel rio 240l akvaan?
Minkälaisia kaloja tuonne kävisi ja monta?
(kysyn lisää jos tulee kysyttävää:))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu