Miks toi idiootti saa edelleen ajaa sillä valkosella transportterillaan pitkin helsinkiä? Se on nyt pyöriny tuol ainaki 3 vuotta ja alkaa v*tuttaa et poliisit ei puutu siihen mitenkään!!! Turhaan sitä ite tekee rehellistä työtä ja maksaa veroja ku pimeellä taksilla tienaa paremmin ja voi samalla kusettaa sossusta rahaa. Tai ehkä se ei oo laitonka ku olishan poliisit siihen muuten puuttunu jo!! Kyllä siihen varmaan sit puututaan ku "asiakas" raiskataan tai hakataan jonnekki ojaan ja ryöstetään. Turha siihen on vielä puuttua ku ei se oo kusettanu vasta ku muutamia kymmeniä tuhansia euroja. Joka kerta ku siitä soittaa kytille ni koskaan niillä ei oo vapaita partioita, jotka vois puuttua siihen. Se on vaan ihme, että samalla niitä näkee 3 autoo rivissä rautatietorilla kahvikuppien kanssa. Kuka on se erittäin tehokas poliisijohtaja kenen vastuualueisiin toi kuuluu?? Jos taksikuskit puuttuu ite tohon ni tuskin menis kauaa ennen ku niitä vastaan nostettais syytteet pahoinpitelyistä yms.
NBR-21*
pimee taksi
61159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tommonen pimee taksi kun tööttää kunnon mällin täys poka päällä niin voi tulla aika kalliiksi vakuutusyhtiölle kun vaikkapa 3-5 rohkeaa pimeää taksia käyttänyttä kansalaista jää pyörätuoliin loppuelämäkseen
Kumma ettei asia kiinnosta ns ketään
Mikä siinä tulee kalliiksi vakuutusyhtiölle, kun pimeellä taksilla ei ole mitään vakuutuksia?
Vammautuneet asiakkat jää ihan omilleen. Kukaan ei korvaa yhtään mitään.
Pimeessä taksissa ei ole mitään vakuutuksia. Mikään laki ei määrää, että pimeessä taksissa pitäisi olla mitään vakuutusta. Ja vaikka määräisikin, niin pimeet taksit ei noudata mitään lakeja.
Jokainen matkustaja ja kuljettaja on pimeessä taksissa ihan omalla vastuulla.
tehdään pimeetä duunia. Niin tekee myös nämä "luvaliset" taximiehet. Ajetaan pimeesti ja kesämökille.
Kuinka monta putkimiestä stadissa on joka tekee pimeetä keikkaa?
Kuinka monta parturi/kampaaja on joka tekee pimeetä keikkaa?
Lista voisi jatkua moneen sivuun, ei se yksi valkoinen folkkari niin paljon hallaa tee että siitä tarvii itkeä täällä!
ruvetaan sitten kaikki ajaan pimeesti,ja tekeen duunia pimeesti mitä väliä sillä.Ollaanko villissä lännessä.
Valkoinen Volvo S 40 MNG-5xx, pyörii aktiivisesti oulun taksien seassa. Asemakatu-ratakatu-pakkahuoneenkatu mieluisimpina kyydin kyttäys paikkoina. Kuljettaja on tosi röyhkeä ja viettää "vapaa-aikaansa" oikeiden taksien suosimalla huoltoasemalla. Asialle ei kuulemma voida mitään, koska epäilty on maahanmuuttaja.
Joo. Kannattanee viedä "oikeat" taksiluvat hyllylle. Ajamalla pimeesti välttyy veroilta, jäsenmaksuilta, ammattiliikenteen suurilta vakuutusmaksuilta, tilausvälitysmaksuista, luottokorttivälitysmaksuilta (vain käteinen käy) ym. ym. ym. Kaikki saa puhtaana käteen.
Näin teen, jos kerran ei muitakaan rangaista!