Nyt se myrkyn lykkäsi

ne ei enää lainaa jos maksaa myöhässä. Minulla menee yleensä kuukausi myöhässä maksuun ja ennen olen saanut uutta mutta nyt jo parista paikasta yrittänyt ja aina on vastaus että laina hylätty. laina maksettu myöhässä.
2967
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pikavippifirmat tietää että asiakkaat on velkaantuneet. Ja laki tiukkenee.

Ne mainostaa entistä agressiivisemmin nykyään. Rahat pois köyhiltä/tyhmiltä.

Älkää ottako enää niitä vippejä.

Äänestä

minulle on käynyt myös samoin. Linja tiukkenee kokoajan. Omastapuolestani yritän maksaa ajoissa.
Kusessa ollaan jos vipin saanti loppuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikkosannalari kirjoitti:

ne ei enää lainaa jos maksaa myöhässä. Minulla menee yleensä kuukausi myöhässä maksuun ja ennen olen saanut uutta mutta nyt jo parista paikasta yrittänyt ja aina on vastaus että laina hylätty. laina maksettu myöhässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu