Tuleeko Annasta

ylioppilas?

Anna täyttää kohta 19 ja on lukiossa 17 vuotiaiden kanssa. Meneekö vielä monta vuotta ennen kuin Anna saa lakin? Annan ikäluokkahan kirjoittaa tänä keväänä.

9

623

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • musiikin takia

      opinnot ovat jäänyt vähemmmälle. Mitäs sitten lukion jälkeen? Tuskin Abreu pystyy elämättämään itseään täyspäiväisenä artistina. Ja vielä kun Panu on "siipeilemässä" D:

      Jos minä olisin hän, niin tottakai täytyisi hommata ammatin. Jos artistin ura menee jostain syystä alas päin, se voi olla aika pahakin asia, jos ei ole sitä toista työtä eli ns. oikeaa työtä.

    • ei kauan

      hän kirjoittaa samaan aikaan kovusen kanssa .

      • tiedettiinkin

        ettei annasta tule ylioppilasta.


      • ylioppilas......

        jo viime vuonna, joten ei pidä paikkaansa.


      • lukiota?
        ylioppilas...... kirjoitti:

        jo viime vuonna, joten ei pidä paikkaansa.

        Mä luulin, että se kävi jotain amista, jotain auto-alaa. No jaa.


      • ja vielä haaaa
        ylioppilas...... kirjoitti:

        jo viime vuonna, joten ei pidä paikkaansa.

        Koivunenko ylioppilas, niin helppo lukio ei sentään ole , et amis-hevi -Koivunen olis pärjänny siellä ,saati edes päässy sinne .


      • kysymystäpukkaa
        ja vielä haaaa kirjoitti:

        Koivunenko ylioppilas, niin helppo lukio ei sentään ole , et amis-hevi -Koivunen olis pärjänny siellä ,saati edes päässy sinne .

        Hei vaan kaikille erityisesti Anna faneille!

        Miksi ihmeessä kaikki Anna fanit luulee, että se joka ei pidä Annasta tai haukkuu Annaa on automaattisesti Arin fani!? :o

        Voin sanoa, että en voi sietää kumpakaan, enkä voi sietää koko idols ohjelmaa, sieltähän tulee vaan tommoisia pikku idols tähtiä HUOH.. Tai no ensimmäinen idols oli hyvä, koska siitä tuli ainakin yksi hyvä laulaja, joka tekee vieläkin le yjä ja keikkailee ahkerasti. Mutta toka kolmas ja tämä neljäs idols olivat aivan p*skoja suoraan sanottuna.

        Ps. Luokio on yliarvostettua, luuleeko lukiota käyvät/käyneet ihmiset olevansa jotenkin muita viisampia tai arvokkaampia? Minusta ainakin tuntuu vähän siltä, että luulee. Ja tottakai Abreu on lukiossa, kun oma äiti on opettaja. :D


      • koivunenhan
        ylioppilas...... kirjoitti:

        jo viime vuonna, joten ei pidä paikkaansa.

        ei ole edes amista käyny loppuun.


      • Eira M.
        koivunenhan kirjoitti:

        ei ole edes amista käyny loppuun.

        vai kelpasikohan se edes sinne? Tuskin jaksaa kantaa edes rynnäkkökivääriä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      904
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 60
      752
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      43
      704
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      654
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      45
      653
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      516
    Aihe