Vain työperäistä

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Ratkaistaanko lähivuosien työvoimapula nykyisellä maahanmuuttopolitiikalla/1135242656906
196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

annettais edes mahdollisuus omassa kotimaassa, vai onko mentävä ruotsiin poliittiseksi pakolaiseksi? Svea-mammalla on paremmat sosiaaliedut. ;D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maahanmuuttoa kirjoitti:

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Ratkaistaanko lähivuosien työvoimapula nykyisellä maahanmuuttopolitiikalla/1135242656906

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu