Peura roikkumassa

ja odottaa paloittelua

Olen peuran paloittelussa ollut kymmeniä kertoja apuna, myt pitäisi tehdä itse.
Mistäköhän saisin mielellään kuvien kera näyttöä miten oikein kuuluu tehdä?

7

1356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jopi

      Hanki jostain Jaakko Kolmosen erinomainen opas hirvieläimen paloittelusta. Kuvat ja teksti neuvovat havainnollisesti, miten tulee toimia.
      Menestystä!

    • Jahti Jussi

      olisi parempi vaan pysytellä apupoikana, jos olet kymmeniä kertoja ollut peuraa paloittelemassa ja vielä huulet tötteröllä siinä kyselet ja ihmettelet, miten homma hoidetaan?

      Minun ei tarvi kysellä. Minä olen paloitellut jos jonkinlaisia elukoita ja sellaista elukkaa ei ole olemassakaan, että en osaisi ottaa siitä lihoja pataani.

      • kattoppas...

        ...Paska Jussi on palannut kehiin...


      • näkyy
        kattoppas... kirjoitti:

        ...Paska Jussi on palannut kehiin...

        tulleen. Osanneeko otta kuorta HK.n makkarasta.
        Kohan kehuu ja retostelee. Ei muka ole eläintä, jota ei olis paloitelle. Soppii tuota eppäillä.


      • terveisiä

        Peura saatiin palasiksi ja niin hyvin ettei jussi-pussi ikipäivänä pystyisi samaan yhtä hyvään tulokseen. Ja niin iso peura,jussi-pussi ei edes unta nähnyt sellaisesta, puhumattakaan todellisuudesta!
        Että jospa pussi-jussi vaan tosiaankin opettelisi ensin ottamaan ne makkarankuoret pois nakkinsa päältä,hah hah haa!!!!!


    • jaakko 2

      Olen ollut monet kerrat mukana,kun muijaani on laitettu kakkoseen.
      Nyt haluaisin itsekin mutta miten toimin?

      • Henkka 2

        Hanki jostain Henkan tai Jeremyn opetusvideo.
        Löytyy alan liikkeistä ja postimyynnistä myös DVD:nä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      319
      11983
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      156
      11117
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      264
      6459
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      239
      5273
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      181
      3737
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3568
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      54
      2571
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      2010
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      12
      1854
    10. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      106
      1801
    Aihe