Pari kohdetta Etelä-Afrikassa

ronsussa

Hei! Kyselisin kokeneilta matkaajilta mitä kautta kannattaa varata (lennot ) hotellit, kun haluaa viettää viikon Kapkaupungissa ja toisen viikon Krugerin luonnonpuistossa? Olen katsellut useita eri hotelleja, (koskee lähinnä Krugerin aluetta), mutta kaikki varaus yritykset herjaavat ettei huoneita enää saatavilla, tai sitten hinnat ovat useissa tuhansissa euroissa!!!!! Vai olenko liian aikaisin liikkeellä, tarkoitus kun olisi matkustaa vasta marraskuulla..??
Entä kuinka pitkä näiden kahden paikan välimatka on? Kiitos todella paljon mikäli joku osaa antaa valaisevia vastauksia!!

6

1745

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Herr Doktor

      Netistä eri sivuilta. Ongelmaksi muodostuu yleensä Helsinki - Eurooppalainen hubi.
      Kruger - Capetown on niin pitkä väli että kannattaa lentää Johannesburgiin ja sieltä joko vuokra-autolla tai sisämaan lennolla Krugeriin. Kruger on valtava alue ja sen laidoilla on useita lentokenttiä.
      Olet ilmeisesti aikaisin liikkeellä. Kannattaa ottaa yhteyttä hotellikandidaatteihin ja selvittää asiaa heidän kanssaan.
      Joburg - Cape kannattaa selvittää paikalliset lentoyhtiöt. Ovat halpoja, mutta parhaat hinnat saa suoraan heiltä.
      Mikäli haluat hyvän paikallisen (Expat Saksalainen) matkanjärjestäjän yhteydet anna sähköpostiosoitteesi.

      • ronsussa

        ..paljon sinulle! Onko siis ehkä viisaampi käydä nyt vaikkapa vain Krugerin alueella? Siellä on varmaan ihan tarpeeksi nähtävää kahdelle viikolle..!? Mitä lentokenttiä Krugerin laitamilla on, ja minne suosittelisit ensisijaisesti mennä, eli esim. majoitusten hintojen ja sensellaisten suhteen?

        Kiitti taas.. ;)


    • Herr Doktor

      Travellink.fi

      www.CompareAirlineFlights.com

      www.eticket.fi

      www.searchairlineprices.com

      www.flysaa.com
      SAA:lla lennän mieluiten - Lufthansa/SAA.

    • lupiini

      olen mieheni kanssa pari kertaa matkustanut Kapkaupunkiin viikoksi ja olemme käyttäneet Matkapörssiä hyvällä menestyksellä. Lennot varsinkin Lontoon kautta SAA:lla ovat olleet tosi hyviä ja omatoimimatkana on tullut edulliseksi myös hotelli. Krugeriin emme ole menneet, mutta suosittelen: www.matkaporssi.fi

    • Kapkaupungissa nyt

      Matkapörssin joku jo sanoikin, se on tosi kätsy, sitä olen käyttänyt nyt useamman kerran kun on tullut matkusteltua kiivaasti, ja matkapörssi on aina hyvin toiminut. (Paitsi kerran kun Air Canada ei löytänyt lentolippuani, hahhah) www.matkaporssi.fi siis

      Ja aina vahvana tietenkin www.vertaa.fi kannattaa katsoa että minkälaisia hintoja löytyy, vertaa.fi ei kyllä koskaan luettele Matkapörssin hintoja, eli kannattaa se aina katsoa erikseen.

      Johannesburgiin tosiaan lentämällä se 2,5 tuntia suunnilleen, ja siitä sitten autolla Krugeriin, kuten joku jo sanoikin. Paikallisilta saa sitten parhaat hinnat tietenkin näille lennoille. suosittelen myös tutkimaan sivua www.bookcapetown.com - aika kaiken kattava paketti niin lentoihin, autoihin, majoituksiin, retkiin etc. etc.

      • ronsussa

        Kiitos kovasti sinulle ja myös Lupiinille vinkeistänne!!! Matkan suunnittelu siis jatkukoon... ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1087
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      49
      1041
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      912
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      857
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      827
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      800
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      719
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      703
    Aihe