Tietääkö kukaan miten henkilöstöyritykset saavat asfalttitöiden liikenteenohjaustyön?Paljonko tarjous?
Asfaltointitöiden liikenteenohjaus
jätkät
4680
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei kyl tietoa.
Mut uskoisin että ne sieltä vuokrayrityksestä on soittanu sinne yritykseen mikä tekee sitä tietä ja on sanonu et meil olis tarjota tollasii tyyppejä teille sinne ja sit ne on tehny jonku sopimuksen mihin hintaan niit sieltä saa.
Tai sit ne sieltä tiefirmasta on soittanu ja sanonu et olisko tarjota yhtä liikeopastajaa..
Eli edelyttäen et niillä siellä tiefirmassa on tietoa mist niitä ihmisii sinne saa..
Eli tarkoittaa sitä et jos oot aikomas jotain sellaista typpiä sinne tarjota niin kannattaa huolehtia et ne siel tiefirmas tietää et sulta saa..
Eli hankkiudu hyviin väleihin sellaisen kanssa joka niitä sinne tilaa tai muuten vaan mainostat, tai soitat ja tarjoot..
niit ukkoja saa, mult ei ainakaan saa mut voisin alkaa opastaa josiit saa fyffee, voiskohan ostaa Mersunfirman nimelle jo nyt ku en oo viell perustanut, tarviiks firman maksaa jotain mersust, paljoko?
Ei niistä yli 20 euroa tunnilta saa (alv0). Hommahan menee niin että otat selvää millä palkalla saat miehiä töihin, sen perusteella lasket kustannukset (työvaatteet, "tikkarit", radiot - riippuu toki diilistä) ja oman katteen - kato mitä tulee hintaa.
alan tähän, mut jos ei syö tikkarii niin voiko antaa lounarin?