Te, jotka tunnistatte ovulaationne tai olette tikuttaneet oviksen, mikä on ollut varhaisin ovulaatiopäivä teillä...??? Kuinka yleistä on ovuloida varhaisessa vaiheessa kiertoa (esim. kp 5-10)?? En kaipaa luennointia ovulaatiosta, olen googlettanut siitä jo kaiken mahdollisen ja tiedän sen "esim. 28 pvn kierrossa ovulaatio tapahtuu n. 14 vrktta ennen menkkojen alkua..."-jutun sun muut hyvinkin tarkasti:D
Ihan mielenkiinnosta vaan kyselisin tästä varhaisesta ovulaatiosta... Onko joku täällä tullut raskaaksi harrastettuaan seksiä ihan alkuvaiheessa kiertoa???
Ihan mielenkiinnosta vaan kyselisin tästä varhaisesta ovulaatiosta... Onko joku täällä tullut raskaaksi harrastettuaan seksiä ihan alkuvaiheessa kiertoa???
Vastaukset 2
Vanhimmat
ihan kierron alussa...päivä-kaks siitä kun menkat oli loppunu,olin tulevan lapseni isän kanssa sängyssä,ja nyt odotan ensimmäistä lastani...♥ tosin ilman sitä isää,mutta parempi varmaan näin tässä tilanteessa:)
Jos kerran olet googlettanut niin tiedät varmasti senkin, että ovulaatio tapahtuu aina sen 14 vrk ennen seuraavia kuukautisia. Eli jos kiertosi on lyhyt,niin on hyvinkin mahdollista, että ovuloit jo alkukierrosta.