tiliote

Onko kellään tietoa miten saa yrityksen tiliotteen/muut laput kirjanpitoa varten Nordean verkkopankin kautta?
2399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos tuo verkkopankki on ainoa tili niin printit tilin tapahtumista ( - ja ) ja yrityksen korti ( korteista saaden saldopaperin korttien käytöstä ) .

Firman lainat voit kaikki korko, kuukautisten lyhennys-summien ja kokonais määrät printata lainoista .

Voit kaikki tapahtumat yli viivata peite tussilla esm. raaka-aine ostot -, maksetut kaupat , palkat -, vuokrat -, lainat -, jne.

Firmahan toimiakseen tarvitsee vähintäin ne neljä lakiin sääteistä tiliä jotta tuo ei olisi noin hankalaa .

Äänestä
  • Noudat konekielisen tiliotteen kuukauden alussa ja printtaat paperille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nordea kirjoitti:

Onko kellään tietoa miten saa yrityksen tiliotteen/muut laput kirjanpitoa varten Nordean verkkopankin kautta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu