Mites tolla basicilla saa avattua selaimeen haun.
Jos nyt vaikka ohjelmaan annetaan hakusana "Nico Rosberg" (teksti kenttään)ja painetaan nappia "Etsi Wikipedia",niin mitä toi napin koodi sisältäisi??
Kiitos !
APUJA?
Ei toimi
1
717
Vastaukset
- onnistuu _
Yksi rivi koodia hoitaa homman:
Process.Start("http://fi.wikipedia.org/wiki/Toiminnot:Haku?search=Nico Rosberg&fulltext=Etsi")
PS: Pienenä vinkkinä sanoisin että kannattaa kysellä VB-jutuista joltain toiselta foorumilta, kuten esim. http://www.xtremedotnettalk.com/ - Täällä suomi24:sen VB-foorumilla kun saa yleensä vastauksissa vain vittuilua Delphi koodareilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot773646Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe332989- 782721
- 282654
- 192455
- 522292
- 571927
- 151792
- 581776
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111673