Huipputarjous viasatilta

Vain minulle

ja vain tänä iltana!
Olisin ollut halukas miettimään asiaa saatuani sähköpostia jotta saan kokonaisvaltaisemman kuvan aiheesta, mutta puhelinmyyjä totesi että nyt on tarjousaika niin lopuillaan ettei millään ehdi enää lähettää sp:a asiasta.

No pakkohan asiaa oli puhelun jälkeen alkaa tutkia netistä jolloin selvisi myös: ei ollut puhetta korttimaksusta 29e/6kk, eikä toimitusmaksusta 29e. Asennuksen suhteenkin (40e:n etuseteli, mikä kuuluu hintaan) voi tulla ongelmia ja maksumieheksi jää asiakas. Sopimus olisi ollut vuoden määräaikainen jonka jälkeen laitteet jää itselle ellei jatka sopimusta. Mahtaakos niillä näkyä mitään maksuttomia kanavia?

Sellainen oli puhelinmyyjän tarjous. Katselin tossa että Gigantti myy samaa pakettia mutta asennusetelin arvo kaksinkertainen (80e) ja kaupanpäälle tulee joku digikehys? arvo 49e.

Summasummarum, viimeistään näitä juttuja luettuani hautaan haaveet taivaskanavista jotka jo hieman ehtivät mielessäni käväistä tuon puhelinsoiton takia. Kai niitä huijattavia silti löytyy noille helppoheikeille =)

8

2361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toivoakaan s-postiin

      Turha hakea tai kysellä s-postilla mitään heiltä, on kuulemma olemassa posti, mutta, mutta... eivät vastaa ? Itsellä lopulla kesän kynnyksellä ko 2 v sopimus, ja kysyin, kun lopulta sain puhelimitse yhteyden mihin voin lähettää ko kortin ja varmistin vielä heiltä, että "kannattaa lähettää kirjattuna" ? Ongelmia oli että eivät meinanneet antaa osoitetta mihin ko kortin voisi lähettää, mutta lopulta kun sen sain tingattua, niin sanoivat että kannattaa varmistaa vielä osoite ennen lähetystä määräajan lähestyessä umpeutumista ??? Nyt kaikille tiedoksi saamani osoite johon kortin voi palauttaa ainakin Tammikuu -09. Viasat Finland, asiakaspalvelu, Pl 3000 40101 Jyväskylä. Onnea kaikille sopimuksen purkajille ja kortinpalauttajille, toivottavasti tästä on apua teille !

    • ---

      Eli itse myyn myös Viasattia, ja juuri tuossa se vika piilee, että katsot hintatietoja uudestaan netistä. Sillä tosiaan tämä tarjous on henk-koht. koska se tulee puhelimen kautta. Mitään toimitus tai avaus maksua ei kuulu siihen tarjoukseen, toisin kuin netin kautta. Korttimaksu on kaikissa tv-paketeissa, se on lakisääteinen.

      40 € asennussetelistä sen verran että se oli ennen vuodenvaihdetta 80, mutta sitä tiputettiin koska vuodenvaihtteessa tuli muutoksia näihin kotitalousvähennyksiin. Eli asennus maksaa sinulle sen 40€, minkä maksat meidän setelillä, ja loput menee kotitalousvähennyksestä.

      Ja hinta varmasti halvempi kuin Gigantista sillä telemarkkinoinnissa AINA halvimmat hinnat ja parhaimmat edut ;) (esim säästö 80€, kun ilman avaus ja toimitusmaksua)

      • Joooop

        Korttimaksuko lakisääteinen... faktat kuntoon please.


      • mikkikissa

        Oletteko vielä kuulleet suomenkieltä viasat sport kanavilla vuonna 2009???


      • Viasat asiakas
        Joooop kirjoitti:

        Korttimaksuko lakisääteinen... faktat kuntoon please.

        Saat olla aika rutiköyhä paska jos sulla ei ole varaa maksaa 29 euroa 6 kuukauden välein, leikitään että palkkasi on 1500e /kk, joten tienaat 6 kuukaudessa 9000e, paljon on 29 euroa pois siitä? miten se on esteenä sen suhteen, että saat 54 kanavaa, ensi-ilta elokuvia, vitun kiinnostavii dokumentteja, kovimmat urheiluliigat jne. Miten tollanen paska voi olla tän kaiken ja sun välilläs? varsinkin kun se ON lakisääteinen, se on sun portti avaruuteen, ja avaruuskin maksaa, jos et ole tätä tiennyt.


      • hyvääpäivää1
        Viasat asiakas kirjoitti:

        Saat olla aika rutiköyhä paska jos sulla ei ole varaa maksaa 29 euroa 6 kuukauden välein, leikitään että palkkasi on 1500e /kk, joten tienaat 6 kuukaudessa 9000e, paljon on 29 euroa pois siitä? miten se on esteenä sen suhteen, että saat 54 kanavaa, ensi-ilta elokuvia, vitun kiinnostavii dokumentteja, kovimmat urheiluliigat jne. Miten tollanen paska voi olla tän kaiken ja sun välilläs? varsinkin kun se ON lakisääteinen, se on sun portti avaruuteen, ja avaruuskin maksaa, jos et ole tätä tiennyt.

        Hallelujaa, kerropa nyt ihmeessä mikä laki määrää katslukortille erillisen maksun.. hohoh.


      • holomolokko
        hyvääpäivää1 kirjoitti:

        Hallelujaa, kerropa nyt ihmeessä mikä laki määrää katslukortille erillisen maksun.. hohoh.

        Hehee, mikälie idiootti, mikä laki määrää että on pakko periä korttimaksua? Kaikenmaailman idiotteja täälläkin liikkuu. Joku laki on olemassa että kortin hallussapidosta saa periä maksua, esim. pankkikortit maksaa tietyn summan vuodessa. Mutta missään ei määrätä että niitä pitää periä kuten tämä hilloaivo väittää.


    • mikkikissa

      hd koneilla ei näy mitään kanavia kun sopimus päättyy...
      Tuolla perusboxilla kyllä saa kanavia mutta monesti menevät tiltille ainakin mun pace merkkinen perus boxi sitä ennen samsung oli ihan mahdoton "viallinen"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      94
      7803
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4127
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      48
      3680
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      3338
    5. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      44
      2928
    6. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      22
      2827
    7. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2782
    8. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      148
      2670
    9. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      46
      2653
    10. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2599
    Aihe