Huipputarjous viasatilta

Vain minulle

ja vain tänä iltana!
Olisin ollut halukas miettimään asiaa saatuani sähköpostia jotta saan kokonaisvaltaisemman kuvan aiheesta, mutta puhelinmyyjä totesi että nyt on tarjousaika niin lopuillaan ettei millään ehdi enää lähettää sp:a asiasta.

No pakkohan asiaa oli puhelun jälkeen alkaa tutkia netistä jolloin selvisi myös: ei ollut puhetta korttimaksusta 29e/6kk, eikä toimitusmaksusta 29e. Asennuksen suhteenkin (40e:n etuseteli, mikä kuuluu hintaan) voi tulla ongelmia ja maksumieheksi jää asiakas. Sopimus olisi ollut vuoden määräaikainen jonka jälkeen laitteet jää itselle ellei jatka sopimusta. Mahtaakos niillä näkyä mitään maksuttomia kanavia?

Sellainen oli puhelinmyyjän tarjous. Katselin tossa että Gigantti myy samaa pakettia mutta asennusetelin arvo kaksinkertainen (80e) ja kaupanpäälle tulee joku digikehys? arvo 49e.

Summasummarum, viimeistään näitä juttuja luettuani hautaan haaveet taivaskanavista jotka jo hieman ehtivät mielessäni käväistä tuon puhelinsoiton takia. Kai niitä huijattavia silti löytyy noille helppoheikeille =)

8

2392

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toivoakaan s-postiin

      Turha hakea tai kysellä s-postilla mitään heiltä, on kuulemma olemassa posti, mutta, mutta... eivät vastaa ? Itsellä lopulla kesän kynnyksellä ko 2 v sopimus, ja kysyin, kun lopulta sain puhelimitse yhteyden mihin voin lähettää ko kortin ja varmistin vielä heiltä, että "kannattaa lähettää kirjattuna" ? Ongelmia oli että eivät meinanneet antaa osoitetta mihin ko kortin voisi lähettää, mutta lopulta kun sen sain tingattua, niin sanoivat että kannattaa varmistaa vielä osoite ennen lähetystä määräajan lähestyessä umpeutumista ??? Nyt kaikille tiedoksi saamani osoite johon kortin voi palauttaa ainakin Tammikuu -09. Viasat Finland, asiakaspalvelu, Pl 3000 40101 Jyväskylä. Onnea kaikille sopimuksen purkajille ja kortinpalauttajille, toivottavasti tästä on apua teille !

    • ---

      Eli itse myyn myös Viasattia, ja juuri tuossa se vika piilee, että katsot hintatietoja uudestaan netistä. Sillä tosiaan tämä tarjous on henk-koht. koska se tulee puhelimen kautta. Mitään toimitus tai avaus maksua ei kuulu siihen tarjoukseen, toisin kuin netin kautta. Korttimaksu on kaikissa tv-paketeissa, se on lakisääteinen.

      40 € asennussetelistä sen verran että se oli ennen vuodenvaihdetta 80, mutta sitä tiputettiin koska vuodenvaihtteessa tuli muutoksia näihin kotitalousvähennyksiin. Eli asennus maksaa sinulle sen 40€, minkä maksat meidän setelillä, ja loput menee kotitalousvähennyksestä.

      Ja hinta varmasti halvempi kuin Gigantista sillä telemarkkinoinnissa AINA halvimmat hinnat ja parhaimmat edut ;) (esim säästö 80€, kun ilman avaus ja toimitusmaksua)

      • Joooop

        Korttimaksuko lakisääteinen... faktat kuntoon please.


      • mikkikissa

        Oletteko vielä kuulleet suomenkieltä viasat sport kanavilla vuonna 2009???


      • Viasat asiakas
        Joooop kirjoitti:

        Korttimaksuko lakisääteinen... faktat kuntoon please.

        Saat olla aika rutiköyhä paska jos sulla ei ole varaa maksaa 29 euroa 6 kuukauden välein, leikitään että palkkasi on 1500e /kk, joten tienaat 6 kuukaudessa 9000e, paljon on 29 euroa pois siitä? miten se on esteenä sen suhteen, että saat 54 kanavaa, ensi-ilta elokuvia, vitun kiinnostavii dokumentteja, kovimmat urheiluliigat jne. Miten tollanen paska voi olla tän kaiken ja sun välilläs? varsinkin kun se ON lakisääteinen, se on sun portti avaruuteen, ja avaruuskin maksaa, jos et ole tätä tiennyt.


      • hyvääpäivää1
        Viasat asiakas kirjoitti:

        Saat olla aika rutiköyhä paska jos sulla ei ole varaa maksaa 29 euroa 6 kuukauden välein, leikitään että palkkasi on 1500e /kk, joten tienaat 6 kuukaudessa 9000e, paljon on 29 euroa pois siitä? miten se on esteenä sen suhteen, että saat 54 kanavaa, ensi-ilta elokuvia, vitun kiinnostavii dokumentteja, kovimmat urheiluliigat jne. Miten tollanen paska voi olla tän kaiken ja sun välilläs? varsinkin kun se ON lakisääteinen, se on sun portti avaruuteen, ja avaruuskin maksaa, jos et ole tätä tiennyt.

        Hallelujaa, kerropa nyt ihmeessä mikä laki määrää katslukortille erillisen maksun.. hohoh.


      • holomolokko
        hyvääpäivää1 kirjoitti:

        Hallelujaa, kerropa nyt ihmeessä mikä laki määrää katslukortille erillisen maksun.. hohoh.

        Hehee, mikälie idiootti, mikä laki määrää että on pakko periä korttimaksua? Kaikenmaailman idiotteja täälläkin liikkuu. Joku laki on olemassa että kortin hallussapidosta saa periä maksua, esim. pankkikortit maksaa tietyn summan vuodessa. Mutta missään ei määrätä että niitä pitää periä kuten tämä hilloaivo väittää.


    • mikkikissa

      hd koneilla ei näy mitään kanavia kun sopimus päättyy...
      Tuolla perusboxilla kyllä saa kanavia mutta monesti menevät tiltille ainakin mun pace merkkinen perus boxi sitä ennen samsung oli ihan mahdoton "viallinen"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      51
      5876
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4605
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4362
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4141
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      92
      3746
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      62
      3293
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2453
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2359
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2089
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1219
    Aihe