Elisa vaihtoon

ei toimi ei

Viikonloppuna viela toimi, mutta alkuviikko on ollut taas pelkkää tahmailua. Palvelin ei vastaa, sivujen avautumiset kestävät kymmeniä sekunteja, milloin joku sivu on muka liian kuormitettu yms.
Ties milloin tämänkin viestin voi lukea jos yleensä voi.
Näitä häiriöjaksoja on alkanut olemaan jo niin paljon, että ensi viikolla menee liittymä vaihtoon.

2

553

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mihinkä vaihdat?

      Eli olet nyt alkuviikolla selvittänyt, ettei vika johdu omasta laitteistosta, ohjelmista (ylimääräisistä "kutsumattomistakin" sellaisista), johdoista, puhelinpistorasiasta eikä taloon keskukselta tulevista kaapeleista vaan että vika on Elisalla ja että toisella operaattorilla toimisi (vaihdat vain modeemistasi VPI- ja VCI-arvot). Mille alueelle vika rajautuu? Onko sitä koko kaupungissa vai pienemmällä alueella?

      Pelkästään suomi24:n sivuilla ei kannata tehdä nopeusvertailuja, aina ei lataa. Monet muut sivut latautuvat silti hyvin. :)

      • sitä mitä nimikin lupaa

        E-i
        L-ähes
        I-kinä
        S-aaha
        A-uki

        Yhteydet 2G, 3G ja HaiSDaPAskrhm..

        Vaihtoon menis täälläkin mutta ei ole rahallisesti resursseja kun on reilun vuoden maksellut jo tätä pask.. siis pakettia - ja saman ajan tapellut tän kanssa. On tehty sitä ja vaihdettu tätä ja oltu yhteyksissä meilitse ja puhelimitse Elisaan (Ennenkuin alkoivat laskuttaa siitäkin) ja on käytetty kone ja mokkula huollossa ja vaihdettu piuha torjuttu viirusta ja annettu flunssarokotus ja... ja... ja.. .. ..

        Nopeus 1megasella keskivertona alle 200, ja p ä t k i i i i i i i . . .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      280
      10498
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      333
      7376
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      86
      1987
    4. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      123
      1741
    5. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      79
      1699
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1541
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1201
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      48
      989
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      848
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      772
    Aihe